مجله اینترنتی تحلیلک

جمعه/ 1 تیر / 1403
Search
Close this search box.
زندگینامه مرتضی ممیز

زندگینامه افراد موفق

زندگینامه مرتضی ممیز

زندگینامه مرتضی ممیز پدر گرافیک معاصر ایران

مرتضی ممیز طراح بی نظیر گرافیک در تهران متولد شد و از همان کودکی استعداد بسیاری در زمینه نقاشی و طراحی داشت. این استعداد و مهارت باعث شد که تحصیلات خود را نیز در این زمینه در فرانسه ادامه دهد. او پس از پایان تحصیل به ایران بازگشت و با پیگیری و ممارستی که داشت توانست گرافیک را به عنوان یک رشته تحصیلی وارد دانشگاه کند.

زندگینامه احمد محمود

زندگینامه احمد محمود نویسنده چیره دست جنوبی

احمد محمود نویسنده معاصر ایرانی از مهم‌ترین چهره‌های پیرو مکتب رئالیسم اجتماعی در ادبیات معاصر است. احمد محمود، با داشتن بیش از چهل سال فعالیت ادبی و خلق پانزده اثر اعم از مجموعه داستان های کوتاه و رمان های حجیم، از نویسندگان پرتلاش و مطرح ادبیات معاصر ایران محسوب می شود.

زندگینامه غلامرضا تختی

زندگینامه غلامرضا تختی پهلوان معاصر ایران زمین

غلامرضا تختی کشتی گیر صاحب سبک کشورمان در سال ۱۳۰۹ در تهران متولد شد. او با فنون رزم خاصی که داشت توانست افتخارات ورزشی بسیاری را از آن خود کند. او علاوه بر تبحر زیاد در کشتی و ورزش باستانی دارای مرام و منش پهلوانی بود به طوری که در همه دوره ها از او به عنوان یک اسطوره یاد می کنند.

زندگینامه سعیده قدس بنیان گذار موسسه محک

زندگینامه سعیده قدس بنیان گذار موسسه محک

در حال حاضر شاید کمتر کسی باشد که نام موسسه محک و زمینه کاری آن را نداند. سعیده قدس بنیان گذار موسسه محک یکی از زنان نیکوکار و بزرگ کشورمان و موسس محک است. همراهان همیشگی مجله اینترنتی تحلیلک، در این مطلب سعی بر آن داریم تا کمی با زندگینامه سعیده قدس آشنا شویم.

زندگینامه فریدا کالو (Frida Kahlo) هنرمند سبک سورئالیسم

ماگدالنا کارمن فریدا کالو ی کالدرون د ریورا‏ (زادهٔ ۶ ژوئیه ۱۹۰۷ در کویوآکان، مکزیکوسیتی – درگذشتهٔ ۱۳ ژوئیه ۱۹۵۴ در کویوآکان، مکزیکوسیتی) نقاش مکزیکی و یکی از زنان نامدار تاریخ هنر معاصر است. او به‌ ویژه به‌ خاطر خودنگاره‌های هنرمندانه‌اش، مشهور است.

لئوناردو داوینچی هنرمند برجسته دوره رنسانس

لئوناردو دی سر پیرو داوینچی متولد ۱۵ آوریل ۱۴۵۲ یک دانشمند، نقاش، مجسمه‌ساز، معمار،موسیقی‌دان، ریاضی‌دان، مهندس، مخترع، آناتومیست، زمین‌شناس، نقشه‌کش، گیاه‌شناس و نویسنده ایتالیایی در دوره رنسانس بود. وی در ۲ مهٔ ۱۵۱۹ (۶۷ سال) در آمبوزا، پادشاهی فرانسه درگذشت.

زندگینامه آنتوان دوسنت اگزوپری

زندگینامه آنتوان دوسنت اگزوپری خالق شازده کوچولو

آنتوان دوسنت اگزوپری نویسنده و خلبانی که به خاطر آثار بی نظیرش توانست پس از مرگش جایزه ملی ادبی را از آن خود کند. او در ۲۹ ژوئن در فرانسه متولد شد و از همان کودکی علاقه و مهارت خاصی در نویسندگی داشت. همچنین در کنار نویسندگی علاقه خاصی به هوانوردی نیز داشت و همین امر باعث شد به نیروی هوایی بپیوندد و در آن جا خدمت کند. علاقه زیاد او به پرواز باعث شد تا در یکی از همین پروازها ناپدید شود و بعد از چندیدن سال فقط لاشه هواپیما او پیدا شود.

زندگینامه ابوریحان بیرونی

زندگینامه ابوریحان بیرونی دانشمند بزرگ ایرانی

در این مطلب می خواهیم مختصری با زندگینامه ابوریحان بیرونی آشنا شویم. نام کامل این دانشمند ابوریحان محمد بن احمد بیرونی می باشد. او در سال ۳۵۱ خورشیدی در شهری از شهرهای ولایت خوارزم به دنیا آمد.