عارفانه

چهل حدیث کتاب نفس المهموم در باب عزاداری بر امام حسین علیه السلام / حدیث بیست و دوم

کتاب نفس المهموم یکی از معتبرترین کتاب ها در زمینه وقایع کربلا و زندگینامه امام حسین علیه السلام نوشته شیخ عباس قمی است. ترجمه این کتاب توسط علامه میرزا ابوالحسن شعرانی تحت عنوان دمع السجوم انجام شده است.

در فصل دوم باب اول این کتاب جلیل القدر چهل حدیث در ثواب گریستن بر مصیبت امام حسین علیه السلام، ثواب لعن قاتلان ایشان و اخباری که در مورد شهادت آن حضرت وارد شده است، بیان شده که این احادیث را خدمتتان تقدیم می داریم. امید که مورد قبول آستان حضرتشان افتد…

حدیث بیست و دوم

حدیث بیست و دوم چهل حدیث
کتاب نفس المهموم

 

به سند متّصل از شیخ طوسى به اسنادش از محمّد بن مسلم که گفت: «شنیدم از اباجعفر و جعفر بن محمد علیهما السّلام که مى‌گفتند: خداوند تعالى عوض داد کشته شدن حسین علیه السّلام را به اینکه امامت در ذریّت اوست و شفا در تربت او و اجابت دعا در زیر قبۀ او و ایّامى که زائر به زیارت او رود و بازگردد از عمرش محسوب نشود.

محمد بن مسلم گفت: به ابى عبدالله گفتم: اینها به مردم مى‌رسد به سبب آن حضرت پس او را چه باشد فی نفسه؟ فرمود: خداوند او را به پیغمبر خود ملحق کند با او باشد در درجه و منزلت او. آنگاه این آیت تلاوت فرمود: وَ الَّذِینَ آمَنُوا وَ اتَّبَعَتْهُمْ ذُرِّیَّتُهُمْ بِإِیمٰانٍ أَلْحَقْنٰا بِهِمْ ذُرِّیَّتَهُمْ.

مجله اینترنتی تحلیلک

بخوانید!  مداحی از اوج آسمون میان به کربلا با صدای حاج محمود کریمی

نوشته های مرتبط

زندگینامه زهیر بن قین از اصحاب امام حسین علیه السلام

سوخته

شرح مراتب طهارت استاد صمدی آملی ؛ مجلس هفتم (قسمت دوم)

سوخته

شرح مراتب طهارت استاد صمدی آملی ؛ مجلس هشتم (قسمت پنجم)

سوخته

دیدگاه خود را ثبت کنید