مجله اینترنتی تحلیلک

دوشنبه/ 27 فروردین / 1403
Search
Close this search box.

چهل حدیث کتاب نفس المهموم در باب عزاداری بر امام حسین علیه السلام / حدیث بیست و پنجم

کتاب نفس المهموم از معتبرترین کتاب ها در زمینه وقایع کربلا نوشته شیخ عباس قمی است و ترجمه ای توسط علامه شعرانی تحت عنوان دمع السجوم انجام شده است.

کتاب نفس المهموم یکی از معتبرترین کتاب ها در زمینه وقایع کربلا و زندگینامه امام حسین علیه السلام نوشته شیخ عباس قمی است. ترجمه این کتاب توسط علامه میرزا ابوالحسن شعرانی تحت عنوان دمع السجوم انجام شده است.

در فصل دوم باب اول این کتاب جلیل القدر چهل حدیث در ثواب گریستن بر مصیبت امام حسین علیه السلام، ثواب لعن قاتلان ایشان و اخباری که در مورد شهادت آن حضرت وارد شده است، بیان شده که این احادیث را خدمتتان تقدیم می داریم. امید که مورد قبول آستان حضرتشان افتد…

حدیث بیست و پنجم

حدیث بیست و پنجم چهل حدیث
کتاب نفس المهموم

 

به سند متّصل از شیخ صدوق به اسنادش از ابى عبدالله علیه السّلام که فرمود: «آن اسماعیل که خداوند در کتاب خود گفته است: وَ اذْکُرْ فِی الْکِتٰابِ إِسْمٰاعِیلَ إِنَّهُ کٰانَ صٰادِقَ الْوَعْدِ وَ کٰانَ رَسُولاً نَبِیًّا. اسماعیل پسر ابراهیم نبود بلکه پیغمبرى دیگر بود از پیغمبران خدا که خدا وى را مبعوث کرد قوم او او را بگرفتند و پوست سر و روى او را کندند پس فرشته‌اى نزد او آمد و گفت: خداى جلّ جلاله مرا سوى تو فرستاده است هر چه خواهش تو باشد بفرماى.

گفت: من به آنچه با حسین علیه السّلام مى‌کنند تأسّى مى‌کنم».

 

مجله اینترنتی تحلیلک

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x