سه‌شنبه/ 9 آذر / 1400

کتاب از چیزی نمی ترسیدم نوشته حاج قاسم سلیمانی

کتاب از چیزی نمی ترسیدم که اتوبیوگرافی است، شامل دست نوشته های شخصی حاج قاسم سلیمانی است که در آن به دوران کودکی و زندگی در روستای قنات ملک کرمان تا مبارزات انقلابی در سال 57 پرداخته شده است.
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp

معرفی کتاب از چیزی نمی ترسیدم نوشته حاج قاسم سلیمانی

درباره نویسنده کتاب از چیزی نمی ترسیدم

حاج قاسم سلیمانی

حاج قاسم سلیمانی در سال ۱۳۳۵ در استان کرمان به دنیا آمد. سردار سلیمانی در سال ۱۳۵۵ فعالیت های انقلابی اش را از طریق آشنایی با شهید حجت الاسلام رضا کامیاب از روحانیان انقلابی شهر گناباد در استان خراسان که در ماه‏ رمضان سال های ۱۳۵۶ و ۱۳۵۷ برای تبلیغ به کرمان می‏ آمد و در ۷ مرداد ۱۳۶۰ به دست سازمان مجاهدین خلق ترور شد، آغاز کرد.

سال ۱۳۷۹ آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده کل قوا، سردار سلیمانی را به تهران فراخواند و مسئولیت سپاه قدس را به او سپرد.

متاسفانه در ۱۳ دی ماه ۱۳۹۸ سردار حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی المهندس (از سران حشد الشعبی) که با دو خودرو از فرودگاه بین المللی بغداد خارج شده بود هدف حمله بالگردهای (جنگنده) آمریکا قرار گرفته و به درجه شهادت نائل شد.

بیشتر بخوانید: زندگینامه سردار حاج قاسم سلیمانی

درباره کتاب از چیزی نمی ترسیدم

رهبر انقلاب در یادداشتی برای این کتاب نوشته اند:

«بسمه تعالی

هر چیزی که یاد شهید عزیز ما را برجسته کند، چشم‌نواز و دلنواز است. یاد او را گر چه خداوند بر اوج برجستگی قرار داد و بدین گونه پاداش دنیایی اخلاص و عمل صالح او را به او هدیه کرد، ولی ما هم هر کدام وظیفه ای داریم. کتاب حاضر را هنوز نخوانده‌ام اما ظاهرا می تواند گامی در این راه باشد.
رزقناالله ما رزقه من فضله
سیّدعلی خامنه‌ای ۹۹/۱۰/۷»

بیشتر بخوانید: معرفی کتاب «علی از زبان علی» نوشته دکتر سید جعفر شهیدی

کتاب از چیزی نمی ترسیدم توسط انتشارات «مکتب حاج قاسم» به چاپ رسیده که نخستین کتاب چاپ شده توسط این انتشارات نیز محسوب می شود. این کتاب همزمان با اولین‌ سالگرد شهادت سردار سلیمانی رونمایی شد و زینب سلیمانی دختر سردار سلیمانی نیز مقدمه ای بر آن نوشته است.

این کتاب که اتوبیوگرافی است، شامل دست نوشته های شخصی حاج قاسم سلیمانی است که در آن به دوران کودکی و زندگی در روستای قنات ملک کرمان تا مبارزات انقلابی در سال 57 پرداخته شده است.

همانطور که گفته شد این کتاب زندگینامه شهید قاسم سلیمانی است که با دستان خودشان نوشته شده و در آن با لحن خیلی صمیمی و روان به شرح زندگی خود از دل روستایی در کرمان و چوپانی تا … پرداخته اند.

معرفی کتاب از چیزی نمی ترسیدم قاسم سلیمانی

 

امیدواریم از مطالعه کتاب از چیزی نمی ترسیدم نوشته حاج قاسم سلیمانی لذت ببرید و برای مطالعه سایر معرفی کتاب ها به بخش معرفی کتاب مراجعه کنید.

 

مجله اینترنتی تحلیلک

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا