خیاطی به روش گرلاوین؛ الگوی دامن برش دار شماره ۳

در دنیای خیاطی روش های مختلفی برای دوخت لباس ها وجود دارد. این روش ها یا متدها به خاطر تفاوتی که در ریزه کاری ها، فرمول ها و محاسبات دارند به روش های مختلفی تقسیم شده اند. از جمله روش هایی که در دنیای خیاطی از آن ها برای دوخت لباس ها استفاده می شود می توان به روش متریک، گرلاوین، سایز بندی و مولر اشاره کرد. ما در این آموزش قصد داریم شما را با روش گرلاوین و آموزش رسم الگوی دامن برش دار شماره ۳ در جلو به روش گرلاوین آشنا کنیم.

 

الگوی دامن برش دار شماره ۳

برای رسم الگوی دامن برش دار شماره سه ابتدا طرح الگوی اولیه را می کشیم و سپس قسمت جلو الگو را روی کاغذ دولا قرار می دهیم تا تمام قسمت جلو به دست آید. سپس از خط وسط ۵ سانتی متر از روی خط باسن بزرگ به طرف راست الگو رفته و از این نقطه به خطی به صورت هلال به خط پهلوی سمت چپ الگو (روی خط باسن کوچک) می کشیم.

فاصله مشخص شده در تصویر را اندازه زده و خط هایی برای اوزمان رسم می کنیم. این خط ها را قیچی کرده و اوزمان دلخواه را می دهیم.

نکته: الگوی قسمت جلو را روی یک لای پارچه گذاشته و برش دهید.

الگوی قسمت پشت دامن پیلی دار شماره ۳ نیز مانند بقیه دامن های پیلی دار ساده رسم می شود و ۱.۵ الی ۲ سانتی متر فون می کنیم.

 

نکات آموزشی روش گرلاوین

همراهان گرامی، برای آشنایی با نکات اولیه اندازه گیری و رسم الگوی اولیه در این روش و همچنین مفید واقع شدن مطلب فوق به مطالب آموزش خیاطی به روش گرلاوین (قسمت اول، قسمت دوم، قسمت سوم و قسمت چهارم) مراجعه کنید تا با تمامی نکات این روش آشنا شوید.

امیدواریم آموزش خیاطی الگوی دامن برش دار شماره ۳ به روش گرلاوین برای شما عزیزان مفید باشد و از همراهی شما سپاسگزاریم.

بخوانید!  آموزش الگوی دامن پیله دوقلو در وسط با برش هفت

مجله اینترنتی تحلیلک