پنجشنبه/ ۳ تیر / ۱۴۰۰

معرفی انیمیشن روی ماه Over the Moon 2020

داستان انیمیشن روی ماه از این قرار است که دختری به نام فی فی قصد دارد موشکی فضایی طراحی کند و خود را به ماه برساند و با الهه‌ی ماه به نام چانگا دیدار کند. این دختر (فی فی) برای رسیدن به 2 هدف این کار را انجام می دهد؛ او هم می‌خواهد واقعی بودن چانگا (الهه ماه) را اثبات کند و هم می‌خواهد پدرش را از ازدواج مجدد منصرف کند و به او یادآوری کند که باید به عشق جاودانش به مادر او پایبند باقی بماند.

معرفی انیمیشن روی ماه Over the Moon 2020

 

نمرات انیمیشن

  • IMDb: 6.4
  • Rotten Tomatoes: 81%
  • Metacritic: 60%

عوامل انیمیشن

  • کارگردان: گلن کین / Glen Keane
  • نویسنده: آدری ولز، جنیفر مک دویت / Audrey Wells, Jennifer Yee McDevitt
  • صداپیشه گان: فیلیپا سو، کتی انگ، کن جیونگ / Phillipa Soo, Cathy Ang, Ken Jeong
  • سال انتشار: ۲۰۲۰
  • مدت زمان: ۱ ساعت و ۴۰ دقیقه

بیشتر بخوانید: معرفی انیمیشن ولف واکرز ( Wolfwalkers )

درباره انیمیشن روی ماه Over the Moon 2020

مدتی پیش نامزدهای اسکار معرفی شدند که در بخش بهترین انیمیشن ها «به پیش» (پیکسار)، «روی ماه» (نتفلیکس)، «شان گوسفنده: فارماگدون» (نتفلیکس)، «روح» (پیکسار)، «گرگ روها» (اپل) حضور داشتند.

داستان انیمیشن Over the Moon از این قرار است که دختری به نام فی فی قصد دارد موشکی فضایی طراحی کند و خود را به ماه برساند و با الهه‌ی ماه به نام چانگا دیدار کند. این دختر (فی فی) برای رسیدن به ۲ هدف این کار را انجام می دهد؛ او هم می‌خواهد واقعی بودن چانگا (الهه ماه) را اثبات کند و هم می‌خواهد پدرش را از ازدواج مجدد منصرف کند و به او یادآوری کند که باید به عشق جاودانش به مادر او پایبند باقی بماند.

شیوه ارائه داستان بر اساس یک افسانه سنتی چینی است و ما در طول انیمیشن روی ماه جنبه‌های سنتی دیگر فرهنگ چینی را هم می بینیم.

یکی از بزرگترین نقدهایی که به این انیمیشن شده این است که مضمون آن تکراری است و در انیمیشن های موفقی مثل «کوکو» و حتی «به پیش» آن را دیده ایم.

بیشتر بخوانید: معرفی انیمیشن به پیش ( Onward )

تصاویر و تریلر انیمیشن روی ماه

 

بیشتر بخوانید: معرفی انیمیشن ویلوبی ها ( The Willoughbys )

امیدواریم از دیدن انیمیشن روی ماه Over the Moon 2020 لذت ببرید و برای مطالعه سایر معرفی انیمیشن ها به بخش فیلم و سینما مراجعه کنید.

 

مجله اینترنتی تحلیلک

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار داغ

آخرین مطالب

منتخب سردبیر

اسکرول به بالا