مجله اینترنتی تحلیلک

سه شنبه/ 5 تیر / 1403
Search
Close this search box.
تحلیل تکنیکال چیست و چه کاربردی در بورس دارد؟

آموزش تحلیل تکنیکال بورس

الگوی AB=CD

الگوهای هارمونیک/ آموزش الگوی AB=CD

الگوی AB=CD عمومی ترین و متداول ترین الگو از مجموعه الگوهای هارمونیک است.
این الگو اولین بار توسط گارتلی در سال ۱۹۳۵ در کتاب منفعت بازار سهام معرفی شد. این الگو بین نقاط CوD ارتباط منطقی بر اساس جدول تناظر برقرار کرده است.

نحوه عملکرد معامله گران در امواج الیوت

بررسی حالات روانی بازار در امواج الیوت، موج های جنبشی در روش الیوت به این دلیل که به قیمت جهت می دهند و سمت سوی حرکت را تعیین می کنند موج جنبشی نامیده می شوند. در امواج جنبشی الیوت یکی از نیروهای صعودی یا نزولی غالب است.

ابزار تحلیل تکنیکال

ابزار تحلیل تکنیکال / از چه ابزاری برای تحلیل تکنیکال استفاده کنیم؟

همان‌طور که قبلاً هم مشاهده کردید تعداد زیادی ابزار برای تحلیل تکنیکال وجود دارند اما شاید مشکل‌ترین بخش تحلیل تکنیکال تصمیم‌گیری در انتخاب نوع ابزار مناسب برای استفاده است. هر کدام از ابزارهای تحلیلی اطلاعات جدیدی را به ما اضافه می‌کند. استفاده کردن از ابزارهای مختلف که عملکردهای متفاوتی دارند و عیب‌های همدیگر را می‌پوشانند بهترین ابزار برای تحلیل است.

استراتژی‌ های معاملاتی

استراتژی‌ های معاملاتی و عواملی که باعث به هم خوردن آن می شود

شناخت و تسلط کامل بر روی ابزارهای معاملاتی در واقع تنها بخشی از چیزهای مورد نیاز برای تحقق معاملات های موفق است. برای تکمیل پروسه یادگیری و مهارت کامل در تحلیل و انجام معاملات موفق یک معامله‌گر باید اهداف خود را از معاملات در بازارهای مالی مشخص کند.

ویلیام دلبرت گن و پیش بینی روند آینده قیمت

ویلیام دلبرت گن کیست؟ / بررسی پیش بینی روند آینده قیمت از نظر او

ویلیام دلبرت گن William Delbert Gann یکی از مشهورترین و موفق‌ترین معامله‌گران بازارهای مالی است و از طریق پیش‌بینی‌ها و معاملات خودش در بازار سهام و کالا در نیمه اول قرن بیستم نزدیک به ۵۰ میلیون دلار سود کسب کرد.

پیوت چیست؟

پیوت چیست؟ / تعریف پیوت (pivot) مینور و ماژور در تحلیل

پیوت ها (pivot) نقاطی هستند که در آن ها نمودار قیمت تغییر جهت می دهد. پیوت ها که به آن ها نقاط بازگشت هم گفته می شود زمانی شکل می گیرند که نیروی عرضه و تقاضا، یکی بر دیگری غلبه کند. برای تشخیص این پیوت ها سه راه وجود دارد.

آموزش واگرایی در تحلیل تکنیکال بورس

آموزش واگرایی در تحلیل تکنیکال

واگرایی یکی از پرکاربردترین ابزار تحلیل تکنیکال است. واگرایی در تحلیل تکنیکال به زمانی گفته می شود که قیمت سهم با اندیکاتور برخلاف هم حرکت می کنند، یعنی از هم دور می شوند و در واقع می توان گفت یکدیگر را تایید نمی کنند.

فیبوناچی بازگشتی یا retracement

آموزش ابزارهای معاملاتی فیبوناچی بازگشتی Fibo Retracement

فیبو retracement یک ابزار دو نقطه ای است یعنی برای رسم آن باید روی دو نقطه از چارت کلیک کنیم. اکنون وجود ابزار فیبوناچی برای نرم افزارهای تحلیل بازار تبدیل به یک امر ضروری ده و دیگر نمی توان برنامه ای را پیدا کرد که این ابزار را نداشته باشد.