زندگینامه سالار کمانگر مدیرعامل سابق Youtube

0

زندگینامه افراد موفق

زندگینامه سالار کمانگر مدیرعامل سابق Youtube

سالار کمانگر یکی از چهره های جوانی است که موفق شد به سمت های مدیریتی بالا، در شرکتی به بزرگی و عظمت گوگل از جمله مدیر عاملی یوتیوب دست یابد.

پس از چاد هورلی سالار کمانگر جوان مدیرعامل یوتیوب شد، وی متولد سال  ۱۳۵۵ شمسی در تهران و یک ایرانی تبار موفق در میان نام های بزرگ دنیای فناوری است.

سالار کمانگر در رشته ای که هیچ ارتباطی به شغل فعلی اش ندارد، تحصیل کرده است. او فارغ التحصیل رشته زیست شناسی (بیولوژی) از دانشگاه استنفورد است. اما نام او هم اکنون در دنیای پرطرفدار فناوری می درخشد.

SalarKamangar1 300x195 - زندگینامه سالار کمانگر مدیرعامل سابق Youtube

سالار کمانگر مدیر گوگل

سالار کمانگر ۲۲ ساله بود که به گوگل راه یافت و از جمله کارمندان قدیمی این شرکت بزرگ به شمار می رود. سالار کمانگر ۷ سال بعد و در حالی که هنوز به ۳۰ سالگی نرسیده بود به یکی از کلیدی ترین و مهم ترین کارمندان گوگل تبدیل شد.

سالار کمانگر در سال ۱۹۹۸ و پس از پایان تحصیلاتش به گوگل پیوست ولی پله های ترقی را به ترتیب و نه یک شبه، پیمود.

یکی از بزرگ ترین و شناخته شده ترین موفقیت های این ایرانی تبار ابداع سیستم تبلیغات گوگل یا Google AdWords  است که باعث درآمدزایی بسیار زیادی برای گوگلی ها شده است. ضمن این که به پیشرفت و درخشش سالار کمانگر هم کمک شایانی کرده است.

نهمین کارمند گوگل، سابق بر این در رأس هرم بزرگ ترین سایت به اشتراک گذاری فیلم در دنیا یعنی همان یوتیوب قرار داشت که گوگل آن را درسال ۲۰۰۶ میلادی و به قیمت ۱/۶۵ میلیارد دلار خریداری کرد.

بخوانید!  زندگینامه بزرگان : نگاهی مختصر به زندگی ملاصدرای شیرازی به بهانه روز بزرگداشت ایشان

20120607 BACHELOR slide 95SW superJumbo 226x300 - زندگینامه سالار کمانگر مدیرعامل سابق Youtube

سالار کمانگر ۴۰ ساله، پیش تر معاون بخش برنامه های تحت وب گوگل نظیر بلاگر، پیکاسا، جیمیل، اورکات، تقویم گوگل و … بوده است.

سالار کمانگر اولین طرح تجاری شرکت گوگل را ارائه کرده و مسئولیت فعالیت های مالی و قانونی گوگل را از ابتدا به عهده داشته است.

او اکنون به عنوان یکی از معاونان ارشد شرکت هولدینگ آلفابت (صاحب گوگل) مشغول به کار است.

سالار کمانگر این مدیر جوان در مصاحبه ای که چند سال پیش با مجله معروف businessweek  انجام داد در این باره که چگونه بعد از گرفتن مدرک در رشته ی بیولوژی و درس خواندن در حوزه ی پزشکی سر از  فناوری اطلاعات درآورد، حرف های جالبی می زند:

اوایل که به مدرسه می رفتم، بسیار مشتاقانه خیال پزشک شدن را در سر می پروراندم؛ تا این که زمانی را به تماشای طبابت پزشکان اختصاص دادم. از آن به بعد بسیار مشتاق شدم که دانشمند شوم. ولی هر چه می گذشت بیشتر متوجه می شدم که این کار هیجان آور نیست.

بعدها وقتی دو هفته به صورت پاره وقت در گوگل مشغول شدم، فهمیدم کارهایی که در گوگل درگیرشان می شوم،  به من انرژی می دهند. درسی که من آموختم این بود که تنها تصور و خیالی که از یک کار داریم کافی نیست و باید مطمئن شویم که یک حرفه به صورت روزانه، هیجان و انگیزه ی لازم را فراهم می کند.

013112atdkamangarhighlight 1280x720 300x169 - زندگینامه سالار کمانگر مدیرعامل سابق Youtube

سالار کمانگر، بودن در اتاقی که در آن گروهی از افراد خلاق هستند و اختیار این را دارد که با آن ها موافق یا مخالف باشد و نیز درباره ی بهتر کردن محصولات یا وضعیت داد و ستد صحبت کند، قسمت مورد علاقه ی کارش به حساب می آورد.

بخوانید!  زندگینامه بزرگان : نگاهی مختصر به زندگی ملاصدرای شیرازی به بهانه روز بزرگداشت ایشان

سالار کمانگر: ذهن مان را مشغول بدست آوردن یک شغل و کار عالی نکنیم. به سمت شغلی برویم که علاقه داریم و به آن جذب شویم و بعد از مدتی در آن شغل پیشرفت کرده و به مقام های بالای آن برسیم.

سالار کمانگر مدتی قبل در نشستی درباره ی آینده ی یوتیوب و برنامه هایی که برای این سایت به اشتراک گذاری ویدئو با همکارانش دارد، به نکات جالب و حتی حیرت انگیزی اشاره کرد و درباره ی افزایش بعدها با همکاری بیننده نظر داد.

7673792516958f5a6b6f814886bed4fe 300x200 - زندگینامه سالار کمانگر مدیرعامل سابق Youtube

سالار کمانگر صحبت از بعد چهارم، پنجم و ششم کرد. سالار کمانگر با بیان مثالی از یک بیننده که مشغول تماشای مسابقه ای به صورت سه بعدی است توضیح داد که منظور از این بعدهای اضافه چیست. وقتی بیننده امکان انتخاب دوربین را در هر لحظه دارد بعد چهارم مطرح است. بعد پنجم به معنای ارتباط لحظه ای با دیگرانی است که در حال تماشای مسابقه اند (حتی اگر در استادیوم و از نزدیک در حال تماشای مسابقه هستند) و منظور او از بعد ششم نیز برخورداری از توان تغییر نتیجه مسابقه با حضور مجازی در صحنه است (همانطور که حاضرین در استادیوم امکان اثرگذاری غیر مستقیم در نتیجه را دارند.)

سالار کمانگر در ویدئوی در یوتیوب خبر تعطیل شدن یوتیوب را اعلام کرده بود که خیلی زود مشخص شد دروغ اول آوریل یا همان دروغ سیزده خودمان است.

مسئولیت و مقام های سالار کمانگر:

  • معاون برنامه های تحت وب گوگل از جمله جی میل ، تقویم ، اورکات ، بلاگر ، پیکاسا و ..
  • مدیر شرکت گوگل
  • مدیرعامل YouTube
  • مدیر پروژه
  • معاون ارشد شرکت هولدینگ آلفابت

مجله اینترنتی تحلیلک

بخوانید!  زندگینامه بزرگان : نگاهی مختصر به زندگی ملاصدرای شیرازی به بهانه روز بزرگداشت ایشان

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید