مجله اینترنتی تحلیلک

چهارشنبه/ 9 خرداد / 1403
Search
Close this search box.
راه اندازی ویژگی Tip Jar توییتر

توییتر ویژگی Tip Jar را راه اندازی کرده است

توییتر ویژگی جدید " tip jar " را راه اندازی کرده است که به مردم امکان می دهد از طریق شبکه اجتماعی برای دیگران پول ارسال کنند.

ویژگی Tip Jar توییتر

توییتر ویژگی Tip Jar را راه اندازی کرده است که به مردم امکان می دهد از طریق شبکه اجتماعی برای دیگران پول ارسال کنند.

این شرکت می گوید این ویژگی “راهی آسان برای حمایت از صدای کوچک باورنکردنی است که مکالمه های بزرگ و پر اهمیت را تشکیل می دهد.”

برای شروع فقط یک گروه منتخب از مردم می توانند این حمایت های مالی را دریافت کنند. گروهی که توییتر گفت از سازندگان، روزنامه نگاران، کارشناسان و افراد غیرانتفاعی تشکیل شده است.

انتقاد از ویژگی Tip Jar توییتر به دلیل افشای اطلاعات شخصی

اما این ویژگی به دلیل افشای اطلاعات شخصی مانند آدرس های ایمیل نیز مورد انتقاد قرار گرفته است.

قابلیت tip jar یک نماد کوچک به پروفایل کاربر اضافه می کند. (این اتفاق در حال حاضر فقط برای تلفن های همراه می افتد) با یک منوی کشویی که برای نمایش پرداخت یارها مانند PayPal ،Venmo یا Cash app استفاده می‌شود. (که دو مورد اخیر در ایالات متحده بسیار محبوب هستند.)

اما از آنجا که پرداخت از طریق آن سیستم های خارجی پرداخت یار انجام می شود، برخی از کاربران توییتر متوجه شدند که با حمایت کردن از طریق حساب PayPal، به گیرنده این اجازه را می دهد که آدرس پستی ارسال کننده مبلغ را متوجه شود.

در موارد دیگر، آدرس ایمیل گیرنده قابل رویت خواهد بود، حتی در صورتی که پولی منتقل نشود.

پس از برجسته شدن موضوع امنیتی توسط راشل توباک، کیوون بیک پور، مدیر ارشد محصول توییت، از وی به خاطر “این شکار خوب” تشکر کرد. اما گفت که توییتر نمی تواند نحوه مدیریت اطلاعات توسط PayPal را کنترل کند.

در عوض توییتر گفت که در حال به روز رسانی اطلاعات در مورد tip jar است تا روشن کند که ممکن است برخی از جزئیات افراد به اشتراک گذاشته شود یا خیر.

در همین حال پی پال گفت که این مسئله به این دلیل به وجود آمد که ویژگی Tip Jar توییتر از گزینه پرداخت “کالا و خدمات” استفاده می کرد که جزئیات حمل و نقل آن کالاها را به اشتراک می گذارد. پی پال همچنین در این گزارش می گوید که افراد می توانند در هنگام پرداخت گزینه “دوستان و خانواده” را انتخاب کنند تا از این مسئله جلوگیری شود.

عملکردویژگی Tip Jar توییتر همچنین از Bandcamp (که به طور گسترده توسط نوازندگان استفاده می شود ) و Patreon (که توسط انواع سازندگان دیجیتال مستقل مانند یوتیوبرها و پادکسترها استفاده می شود) پشتیبانی می کند.

توییتر می گوید این قابلیت اضافه شده از افرادی الهام گرفته شده است که لینک های پرداخت با تبلیغات Patreon را در پاسخ به توییت‌های وایرال اضافه می کردند.

مدیر محصول ارشد توئیتر – استر کرافورد – در پست وبلاگ اعلام این قابلیت نوشت: “ما شما را می بینیم (we see you) که لینک PayPal خود را پس از وایرال شدن توییت خود به اشتراک می گذارید. Hashtag خود را به پروفایل خود اضافه کنید تا افراد بتوانند از کار شما پشتیبانی کنند، با استفاده از هندل Venmo شما را در روز تولدتان حمایت کنند یا حتی اگر به کمک نیاز داشتید به شما کمک کنند.”

گفته شده است که افراد بیشتری می توانند به زودی این قابلیت را به پروفایل خود اضافه کنند.

اما نگرانی هایی در مورد نحوه استفاده از این قابلیت وجود دارد.

به ویژه اینکه روزنامه نگاران اغلب از پذیرش هدایا منع می شوند و مشخص نیست که سازمان های خبری چگونه با “حمایت های مالی” رفتار می کنند.

رایان لیزا، خبرنگار پالیسیکو در واشنگتن، در توئیتر خود نوشت: “به نظر می رسد که ویژگی tip jar توییتر برخی مسائل را برای اتاق‌های مطبوعات مطرح می کند.”

او می پرسد: “آیا خبرنگاران در [انتشارات] و شبکه های مورد علاقه شما مجاز به پذیرش پول از هر کسی در اینترنت هستند؟”

قابلیت ویژگی Tip Jar توییتر برای ایجاد موقعیت‌های غیراخلاقی مناسب است

خبرنگار دیگری که برای یک روزنامه مستقر در آمریکا می نویسد، نوشت: “این قابلیت از یک طرف، برای ایجاد موقعیت‌های غیراخلاقی مناسب به نظر می رسد.”

“از طرف دیگر … من درآمد زیادی کسب نمی کنم و خارج از اینجا ( توئیتر ) دنیای سختی است.”

ویژگی Tip Jar توییتر که جدیدترین نمونه از آزمایشات این شبکه اجتماعی است در سال‌های اخیر رشد کاربر کمی داشته است. Tip Jar تلاش می‌کند که کاربران بیشتری را جذب کند.

در اوایل این ماه میلادی، توئیتر سرویس Scroll را خریداری کرد. یک سرویس اشتراک که تبلیغات را از وب سایت های خبری مشارکت کننده حذف می کند و اعلام کرد که این بخشی از خدمات آینده توییتر است.

به عنوان بخشی از این معامله، توییتر همچنین پرداخت هزینه به توییتر را به عنوان راهی برای حمایت از روزنامه نگاری ارائه داد.

 

مجله اینترنتی تحلیلک