مجله اینترنتی تحلیلک

یکشنبه/ 2 اردیبهشت / 1403
Search
Close this search box.
پیشتازی «منک» در نامزدهای جوایز انتخاب منتقدان

پیشتازی «منک» در نامزدهای جوایز انتخاب منتقدان

با اعلام اسامی نامزدهای جوایز انتخاب منتقدان «منک» با ۱۲ نامزدی پیشتاز و نتفلیکس با داشتن چهار فیلم در بخش نامزدهای بهترین فیلم‌های سال، تاریخ‌ساز شد.

با اعلام اسامی نامزدهای جوایز انتخاب منتقدان «منک» با ۱۲ نامزدی پیشتاز و نتفلیکس با داشتن چهار فیلم در بخش نامزدهای بهترین فیلم‌های سال، تاریخ‌ساز شد.

بیست و ششمین دوره جوایز انتخاب منتقدان «۵ قطره خون» اسپایک لی، «بلک باتم مارینی» ساخته جورج سی وولف، «منک» از دیوید فینچر و «دادگاه شیکاگو ۷» از آرون سورکین را در میان نامزدهای بهترین فیلم‌های سال انتخاب کرد که همه متعلق به نتفلیکس هستند.

سال پیش «مرد ایرلندی» با ۱۴ نامزدی پیشتاز این جوایز شده بود.

«میناری» با ۱۰ نامزدی پس از «منک» در دومین جایگاه از نظر بیشترین نامزدی قرار گرفته و در بخش‌هایی چون بهترین فیلم و بهترین بازیگر مرد نامزد شده است.

«بلک باتم مارینی» با هشت نامزدی، «اخبار جهان» با هفت نامزدی و «۵ قطره خون»، «سرزمین آوارگان»، «یک شب در میامی»، «زن جوان امیدبخش» و «دادگاه شیکاگو ۷» هر یک با شش نامزدی در ردیف بعدی جای دارند.

اولیویا کولمن تنها بازیگری است که هم در بخش سینما و هم تلویزیون نامزد شده و برای «پدر» و «تاج» این نامزدی‌ها را کسب کرده است.

چادویک بوزمن نیز اولین بازیگری شد که ۲ نامزدی را در یک سال پس از درگذشتش کسب می‌کند. نام وی برای «۵ قطره خون» و «بلک باتم مارینی» در این فهرست جای گرفته است.

اعضای «اتحادیه انتخاب منتقدان» با رای ۴۰۰ منتقد نامزدهایش را انتخاب کرد. برندگان آثار سینمایی و تلویزیونی یکشنبه ۷ مارس ۲۰۲۱ در مراسمی مجازی معرفی خواهند شد.

اسامی نامزدهای جوایز انتخاب منتقدان چنین است:

بهترین فیلم

«۵ قطره خون»، «بلک باتم مارینی»،‌ «منک»،‌ «میناری»،‌ «اخبار جهان»، «سرزمین آوارگان»، «شبی در میامی»، «زن جوان امیدبخش»، «آوای متال»، «دادگاه شیکاگو ۷»

بهترین کارگردان

لی آیزک چانگ برای «میناری»، امرالد فنل برای «زن جوان امیدبخش»، دیوید فینچر برای «منک»، اسپایک لی برای «۵ قطره خون»، رجینا کینگ برای «شبی در میامی»، آرون سورکین برای «دادگاه شیکاگو ۷»، کلوئی ژائو برای «سرزمین آوارگان»

بهترین بازیگر مرد

بن افلک برای «راه بازگشت»، ریز احمد برای «آوای متال»، چادویک بوزمن برای «بلک باتم مارینی»، تام هنکس برای «اخبار جهان»، آنتونی هاپکینز برای «پدر»،‌ دلروی لیندو برای «۵ قطره‌خون»،‌ گری اولدمن برای «منک»، استیون یئون برای «میناری»

بهترین بازیگر زن

وایولا دیویس برای «بلک باتم مارینی»، آندرا دی برای «آمریکا علیه بیلی هالیدی»، سیدنی فلانیگان برای «هرگز به‌ندرت گاهی همیشه»، ونسا کربی برای «تکه‌های یک زن»، فرانسیس مک‌دورماند برای «سرزمین آوارگان»، کری مالیگان برای «زن جوان امیدبخش»، زندیا برای «مالکم و ماری»

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل

چادویک بوزمن برای «۵ قطره‌ خون»، ساشا بارون کوهن برای «دادگاه شیکاگو ۷»، دنیل کالویا برای «یهودا و مسیح سیاه»، بیل موری برای «روی صخره‌ها»، لزلی اودوم جونیور برای «شبی در میامی»، پل ریسی برای «آوای متال»

بهترین بازیگر زن نقش مکمل

ماریا باکالووا برای «بورات ۲»، الن برستین برای «تکه‌های یک زن»، گلن کلوز برای «مرثیه هیل‌بیلی»، اولیویا کولمن برای «پدر»، آماندا سایفرید برای «منک»، یو جون یون برای «میناری»

بهترین بازیگر مرد/ زن جوان

رایدر آلن برای «پالمر»، ایبراهیم گویه برای «زندگی پیش رو»، آلن کیم برای «میناری»، تالیا رایدر برای «هرگز به‌ندرت گاهی همیشه»، کائولین اسپرینگال برای «آسمان نیمه‌شب»، هلنا زنگل برای «اخبار جهان»

بهترین گروه بازیگری

«۵ قطره خون»، «یهودا و مسیح سیاه»، «بلک باتم مارینی»، «میناری»، «شبی در میامی»،‌ «دادگاه شیکاگو ۷»

بهترین فیلمنامه غیراقتباسی

جک فینچر برای «منک»، لی آیزک چانگ برای «میناری»، الایزا هیتمن برای «هرگز به‌ندرت گاهی همیشه»، امرالد فنل برای «زن جوان امیدبخش»، داریوس و آبراهام ماردر برای «آوای متال»، آرون سورکین برای «دادگاه شیکاگو ۷»

بهترین فیلمنامه اقتباسی

کریستوفر همپتون و فلورین زلر برای «پدر»، جاناتان ریموند و کلی رایکارد برای «اولین گاو»، روبن سانتیاگو-هادسن برای «بلک باتم مارینی»، لوک دیویس و پل گرینگراس برای «اخبار جهان»، کلوئی ژائو برای «سرزمین آوارگان» و کِمپ پاورز برای «شبی در میامی»

بهترین طراحی تولید

«اما»، «بلک باتم مارینی»، «منک»، «اخبار جهان»، «تاریخ شخصی دیوید کاپرفیلد»، «تنت»

بهترین فیلمبرداری

«۵ قطره خون»، «اولین گاو»، «منک»، «میناری»، «اخبار جهان»، «سرزمین آوارگان»، «تنت»

بهترین طراحی لباس

«اما»، «بلک باتم مارینی»، «منک»، «مولان»، «تاریخ شخصی دیوید کاپرفیلد»، «زن جوان امیدبخش»

بهترین تدوین

«پدر»، «منک»، «سرزمین آوراگان»، «آوای متال»، «تنت»، «دادگاه شیکاگو ۷»

بهترین چهره‌آرایی

«اما»، «مرثیه هیل‌بیلی»، «بلک باتم مارینی»، «منک»، «زن جوان امیدبخش»، «آمریکا علیه بیلی هالیدی»

بهترین جلوه‌های ویژه

«گری‌هوند»، «مرد نامرئی»، «منک»،‌ «آسمان نیمه‌شب»، «مولان»،‌ «تنت»،‌ «زن شگفت‌انگیز ۱۹۸۴»

بهترین موسیقی متن

«آسمان نیمه‌شب»، «منک»، «میناری»، «اخبار جهان»، «روح»، «تنت»

بهترین ترانه

«یوروویژن»، «زندگی پیش رو»، «یهودا و مسیح سیاه»، «شبی در میامی»، «پاسگاه»، «آمریکا در برابر بیلی هالیدی»

بهترین فیلم خارجی زبان

«یک دور دیگر»، «جمعی»، «لالیورونا»، «زندگی پیش رو»، «میناری»، «هر دوی ما»

بهترین کمدی

«بورات ۲»، «نسخه چهل ساله»، «شاه استتن آیلند»،‌ «روی صخره‌ها»، «پالم اسپرینگز»، «جشن آخر سال تحصیلی»

مجله اینترنتی تحلیلک

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x