مجله اینترنتی تحلیلک

یکشنبه/ 2 اردیبهشت / 1403
Search
Close this search box.

چهره رنگ (بخش دوم)

شناخت رفتارها، شخصیت ها و توانایی های رنگ بسیار پیچیده ولی قانونمند است. تنوع رنگ ها سر به میلیون ها می زند، اما اگر قادر باشید این تنوع را دسته بندی کنید، آن گاه این  مجموعه بی شمار رام تر و قابل دسترس تر می شود.

در ادامه مطلب چهره رنگ با قسمت دوم آن همراه تحلیلک باشید.

رنگ های گرم

همچنان که برای ولرم کردن آب جوش از آب سردتر استفاده می کنیم، برای قابل تحمل تر کردن رنگ داغ قرمز، کافی است کمی زرد که خود نه داغ بلکه فقط گرم است، به آن بیفزایید. تمامی طیف های بین قرمز و زرد، یعنی نارنجی و پرتقالی و اُکر و … رنگ های گرم هستند. بهترین مثال برای این طیف رنگ، غروب خورشید است. هرچند خورشید هنوز منبعی از گرما است، اما دیگر داغ به نظر نمی رسد. کار با سایه های یک رنگ تا حدی پرمایه و غنی و در عین حال حساس و ظریف است.

رنگ های گرم

 

رنگ های خنک

به رنگ سرد آبی نیز کمی از همان زرد گرم بیفزایید، از سرمای یخ مانند آن کاسته اید و طیفی از سبز به دست آورده اید که می توان در آن، مثل دراز کشیدن در سایه یک سبزه زار، بی احساسی از سرما و یا گرما، لمید و آرام گرفت. همین است که شما می بینید در تمامی وسایل و لوازم بهداشتی، کاشی های حمام، داخل استخرها، لباس جراحان و حتی گاها لباس ورزشکاران از رنگ ملایم شده آبی و یا سبز-آبی استفاده می شود.

چرا که این گونه رنگ ها در تعادل کامل است و شما را به گریز از عصبانیت، به آرامش و حوصله دعوت می کند. هرچند که از شخصیت سبز نباید غافل بود چرا که معرف تازگی و جوانی است. کافی است شما یاد بگیرید که چه میزان زرد به آبی بیفزایید که سخن گوی منظور شما باشد.

رنگ های خنک

 

بیشتر بخوانید: چهره رنگ (بخش اول)

 

برای خواندن ادامه چهره رنگ مطلب بعدی را دنبال کنید.

با تحلیلک همراه باشید.

 

مجله اینترنتی تحلیلک

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x