مجله اینترنتی تحلیلک

چهارشنبه/ 29 فروردین / 1403
Search
Close this search box.
چی شده شنبه به نوروز افتاده بعد از 30 سال نوروز به شنبه افتاد

چی شده شنبه به نوروز افتاده / بعد از ۳۰ سال نوروز به شنبه افتاد

ضرب المثل چی شده شنبه به نوروز افتاده یا بعد از 30 سال نوروز به شنبه افتاد را شنیده اید؟ موارد کاربرد آن و معنی و مفهوم آن را می دانید؟ این مطلب را بخوانید تا معنی و مفهوم آن را بدانید.

ضرب المثل چی شده شنبه به نوروز افتاده یا بعد از ۳۰ سال نوروز به شنبه افتاد را شنیده اید؟ موارد کاربرد آن و معنی و مفهوم آن را می دانید؟

 

ضرب المثل

ضرب المثل ها گنجینه تجربیات، اندیشه ها، تأملات، رنج ها و شادی های هر جامعه ای است که از نسلی به نسل دیگر منتقل می شود تا نسل بعدی شاید از آموخته های پدران خویش بهره گیرد و در هر گامی که بر میدارد آگاهانه رهسپارد تا شاید از تکرار خطاها بپرهیزد.

مثل‌ ها اغلب جنبه اندرزی، هشداردهندگی و… دارند.

 

چی شده شنبه به نوروز افتاده / بعد از ۳۰ سال نوروز به شنبه افتاد

مورد استفاده و اصطلاح عبارت چی شده شنبه به نوروز افتاده یا بعد از ۳۰ سال نوروز به شنبه افتاد هنگامی است که بعد از مدت ها از کسی کاری بخواهند و یا تقاضایی کنند ولی آن شخص با وجود اینکه قدرت و توانایی انجام آن کار را دارد از قبول آن درخواست سر باز می زند و قبول نمی کند و حتی اگر قبول کند با اکراه و بی میلی انجام می دهد. در چنین مواردی عبارت بالا را می گویند.

طرف دیگر این ضرب المثل این است که سالها طول می‌کشد تا تحویل سال جدید در روز شنبه باشد، به همین دلیل اگر شروع سال جدید و نوروز در شنبه باشد، آن را خوش یمن می دانند و هنگامی که یک اتفاق غیر منتظره خوب رخ دهد، می گویند: چی شده شنبه به نوروز افتاده یا بعد از ۳۰ سال نوروز به شنبه افتاد.

نوروز امسال با شنبه شروع می شود که انشالله این اتفاق خوش یمن باشد. سالی که نکوست از بهارش پیداست…

سال ۹۹ عزیزان بسیاری را از دست دادیم و ترس از کرونا بر زندگی همه سایه انداخته بود، امیدواریم سال جدید برای همه مردم جهان سرشار از شادی و سلامتی باشد.

 

مجله اینترنتی تحلیلک

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x