دوشنبه/ 10 مهر / 1402
استفاده از سیگار باعث لاغری می‌ شود

سبک زندگی

بی خوابی و چاقی

ارتباط بین بی خوابی و چاقی

بی خوابی مزمن علاوه بر مشکلات مربوط به خواب شبانه با پیامدهای در عملکرد روزانه و تاثیرات منفی بر کیفیت زندگی همراه است.

مواد غذایی برای درمان ریزش مو

مواد غذایی برای درمان ریزش مو

تغذیه مناسب مهمترین راه کنترل و درمان ریزش مو است. برای کنترل ریزش مو تمام گروه های غذایی شامل گروه نان و غلات، گروه میوه و سبزیجات، گروه شیر و لبنیات، گروه گوشت ها و گروه متفرقه شامل روغن ها و … در برنامه غذایی گنجانده شود.

یبوست

یبوست و تدابیر طب سنتی ایرانی برای درمان آن

یبوست یکی از مهم ترین مشکلات و بیماری ها از دیدگاه پزشکی ایرانی است. نه تنها این معضل خود به تنهایی بیماری حساب می شود بلکه از اولیه ترین و اساسی ترین راه های درمان اکثر قریب به اتفاق بیماری ها رفع یبوست ایجاد لینت مزاج است.

کاهش وزن

کلید طلایی کاهش وزن سریع

نقصان کالری (بالانس منفی انرژی یا Calorie deficit) کلید طلایی شما برای کاهش وزن است. نقصان کالری یعنی اینکه کالری دریافتی روزانه شما کمتر از کالری مورد نیاز بدن باشد تا بدن شروع به سوزاندن چربی هایی که ذخیر کرده است، بکند.

نقش تغذیه در تسکین یا تشدید سردرد های میگرنی

نقش تغذیه در میگرن

میگرن نوعی اختلال در عروق مغزی است که مهم ترین علامت آن حملات سردرد شدید است. سردرد اغلب به صورت یک طرفه و حالت ضربانی است و می تواند با تهوع، استفراغ، حساسیت به نور و صدا همراه باشد‌.

بی خوابی

بی خوابی و عوارض آن از منظر طب ایرانی

بیدار ماندن نیاز به انرژی دارد؛ لذا بیداری از منظر طب ایرانی به حرکت تشابه دارد، در هنگام بیداری مانند حرکت، نفس دائماً با برانگیختن ارواح و قوا و حرارت غریزی به سوی ظاهر و خارج بدن، در حال تحریک اعضا و جوارح است.