دوشنبه/ 26 اردیبهشت / 1401

بغلی شدن نوزاد

سبک زندگی

آموزش مسئولیت به کودکان 1

آموزش مسئولیت پذیری کودکان و مشارکت در خانه

مسئولیت دادن به کودک باید همراه با تشویق کردن، شادی و هیجان و مطابق با توانایی های کودک باشد. در مواقعی که مادر در آشپزخانه مشغول کار است، اجازه بدهید کودک در انجام کارهای ساده مثل درست کردن غذا، مخلوط کردن مواد کیک به شما کمک کند.

پوکی استخوان

پوکی استخوان و عوارض آن را بهتر بشناسیم

پوکی استخوان بیماری استخوانی است که توده استخوانی در آن کاهش یافته اما ظاهر بافت شناسی استخوان طبیعی به نظر می رسد. این کاهش توده استخوانی باعث حساسیت بیشتر استخوان و ایجاد شکستگی های مکرر در آن خواهد شد.

۲۰ دلیل برای ترک سیگار

۲۰ دلیل برای ترک سیگار

ترک سیگار می‌تواند چالش برانگیز باشد، به ویژه با فشارهای اجتماعی و اقتصادی اضافی که در نتیجه همه­‌گیری ایجاد شده است؛ اما دلایل زیادی برای ترک دخانیات وجود دارد.

جوانسازی پوست

جوانسازی پوست به روش طبیعی / نقش کلاژن در جوانسازی

علاقه‌ به داشتن ظاهری جوان، حفظ جوانی و جلوگیری از پیری زودرس، دغدغه مشترک اغلب ماست. امروزه عمل های جراحی زیبایی و بسیاری از روش های جوانسازی پوست وجود دارد که علاوه بر صرف هزینه، می تواند عوارضی را نیز در پی داشته باشد.

بعد از خوردن سحری بلافاصله نخوابید

بعد از خوردن سحری بلافاصله نخوابید

یک فوق تخصص گوارش دراز کشیدن بلافاصله بعد از سحری و شام را برای دستگاه گوارش مضر دانست و تاکید کرد: این کار موجب بروز عارضه رفلاکس معده می شود.

آیا خواب بعد از ظهر مفید است؟

خواب بعد از ظهر با مزاج افراد رابطه مستقیم دارد. در طب ایرانی خواب از رطوبت بخش ها برشمرده شده است و باعث افزایش رطوبت در بدن و به ویژه مغز می شود.