جمعه/ 8 بهمن / 1400

غذاهایی که پیرتان می‌ کنند

سلامت تغذیه

غذاهایی که پیرتان می‌ کنند

غذاهایی که پیرتان می‌ کنند

متخصص و مدرس طب ایرانی با بیان اینکه عادات غذایی بد فاصله ما را تا پیری کم می‌کنند، گفت: اگر به ۱۰ دلیل برای مصرف نکردن نوشابه فکر کنید دیگر به این نوشیدنی لب نخواهید زد.

اسفناج منبع سرشار فولیک اسید

اسفناج منبع سرشار فولیک اسید

اسفناج دارای خاصیت غذایی بالایی بوده و غنی از ترکیبات آنتی‌اکسیدان، حاوی انواع ویتامین‌های A,C, E,B و املاح مختلف است.

میل شدید به شیرینی‌جات

راهکارهای درمان میل شدید به شیرینی‌ جات

 میل شدید و ولع به مصرف شیرینی‌ جات بدون علت زمینه ‌ای ایجاد نمی ‌شود. چون میل شدید به شیرینی‌جات همیشگی نیست و افراد تحت شرایط خاصی این تمایل را بروز می ‌دهند. پس بررسی و رفع علت زمینه ‌ای خیلی مهم است.

گیاه خواری

رژیم گیاهخواری / عوارض رژیم گیاهخواری نادرست

یک رژیم گیاهخواری اگر کاملا اصولی باشد و توسط فرد متخصص تنظیم شده باشد و از همه انواع گروه های غذایی شامل غلات، حبوبات، سبزیجات، میوه ها، مغزیجات و روغن های گیاهی به نسبت های مناسب و متعادل در آن گنجانده شود؛ به خوبی می تواند تمامی نیاز های بدن را برطرف کند.

آنتی اکسیدان

مواد غذایی حاوی آنتی اکسیدان کدامند؟

آنتی اکسیدان ها موادی هستند که می توانند از سلول های بدن در برابر آسیب رادیکال آزاد محافظت کنند. رادیکال های آزاد می توانند در نتیجه مواجهه با برخی مواد شیمیایی، سیگار کشیدن، آلودگی، پرتو افشانی و همچنین به عنوان یک محصول جانبی ناشی از سوخت و ساز عادی بدن شکل بگیرند.

نقش تغذیه در تسکین یا تشدید سردرد های میگرنی

نقش تغذیه در میگرن

میگرن نوعی اختلال در عروق مغزی است که مهم ترین علامت آن حملات سردرد شدید است. سردرد اغلب به صورت یک طرفه و حالت ضربانی است و می تواند با تهوع، استفراغ، حساسیت به نور و صدا همراه باشد‌.