مجله اینترنتی تحلیلک

یکشنبه/ 27 خرداد / 1403
Search
Close this search box.

روانشناسی عمومی

معرفی کتاب روانشناسی رشد نوشته لورا برک

لورا برک در این کتاب به بررسی تحول انسان از لقاح تا مرگ پرداخته است. به علاوه، این کتاب بر دیدگاه عمر درمورد رشد و کمک های تعاملی زیست شناسی و محیط به انسان در حال رشد تاکید دارد.

اهمیت خودشناسی در ازدواج

اهمیت خودشناسی در ازدواج/ ۳ روش افزایش خودشناسی

خودشناسی در ازدواج از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و بسیاری از جدایی ها و شکست هایی که امروزه در زندگی برخی افراد رخ می دهد به دلیل عدم خودشناسی است. خودشناسی باعث می شود که افراد اهداف و ملاک های خود را از ازدواج مشخص کنند و بر همین اساس همسر مورد نظر خود را انتخاب کنند.

10 توصیه زناشویی از 10 کتاب برتر دنیا

۱۰ توصیه زناشویی از ۱۰ کتاب برتر دنیا

داشتن یک رابطه زناشویی ایده آل و شاد نیازمند این است که افراد فقط به دانش خود اکتفا نکنند و مدام اطلاعات خود را در این مورد بالا ببرند تا در مقابل چالش ها و روزمرگی های زندگی رابطه خوبی را با همسرشان داشته باشند. برای برای بالا بردن سطح دانش در این زمینه علاوه بر بهره بردن از تجربیات دیگران بهتر است به نکاتی که درون کتاب های زناشویی گنجانده شده اند نیز مراجعه کرد چرا که درون این کتاب ها مسائل از تمام ابعاد و با عمق بیشتری بررسی شده اند.

تست شخصیت تصویری

تست شخصیت تصویری

تست شخصیت شناسی تصویری مجموعه تصاویری است که برای شخصیت شناسی از آن ها استفاده می شود. مطالعات نشان داده است که افراد مختلف بسته به شخصیت خود ممکن است آنچه را می بینند متفاوت تفسیر کنند.

راهکارهایی برای صبور شدن فرزندان

راهکارهایی برای صبور شدن فرزندان

یکی از مهم ترین مهارت ها و تکنیک هایی که والدین باید به کودکانشان آموزش دهند، آموزش صبر و شکیبایی است. والدین همواره باید در نظر داشته باشند که کودکان صبور به دنیا نمی آیند، اما با گذشت زمان، آن را یاد می گیرند و نقش والدین در این میان بسیار زیاد است و می بایست راهکارهای لازم را در این زمینه بیاموزند.

راه های جلوگیری از ناخن جویدن در کودکان

راه های جلوگیری از ناخن جویدن در کودکان

ناخن جویدن نوعی رفتار عصبی است که در بین کودکان بسیار به چشم می خورد. انجام این رفتار توسط کودکان اغلب باعث ناراحتی و یا خشم والدین می شود اما والدین هموار باید توجه داشته باشند خشونت آن ها باعث رفع این رفتار نشده و ممکن است آن را تشدید هم بکند.

10 فایده نقاشی برای کودکان

۱۰ فایده نقاشی برای کودکان

کودکانی که آموزش نقاشی می بینند نوعی درک هنری کسب می کنند که تا پایان عمر با آن ها می ماند. با آموزش نقاشی به کودکان، در دنیای هنر را به روی آن ها باز می کنید. نقاشی کشیدن برای کودکان فواید بسیار زیادی دارد که از جمله آن ها تقویت قوه تخیل و تفکر و راهی برای رسیدن به آرامش و رهایی از اضطراب است.

روش فرزند پروری مثبت

۱۰ روش فرزند پروری مثبت

فرزندپروری مثبت نوعی رویکرد تربیتی فرزندان است که بر اساس ارتباط خوب والدین با فرزندان شکل گرفته است. در این رویکرد تربیتی رابطه کودکان با والدین حفظ می شود، مهارت های آنان به خوبی پرورش پیدا می کند و مشکلات کمتری برای آن ها پیش می آید.

رفع بی حوصلگی کودک

۵ گام مهم برای رفع بی حوصلگی کودک

 بی حوصلگی کودکان مساله ناراحت کننده ای است که اغلب والدین امروزه با آن درگیر هستند. والدین اغلب کودک را وادار می کنند تا خودش برای این مشکل را حلی پیدا کند که این روش درستی نیست. پدر و مادرها باید همواره نسبت به این موضوع احساس مسئولیت داشته باشند و با روش های درست به رفع بی حوصلگی کودکانشان بپردازند.

با چه کسانی ازدواج نکنیم؟

با چه کسانی ازدواج نکنیم؟

همه افرادی که قصد آغاز کردن زندگی مشترک دارند برای خود یک سری ملاک ها و ایده آل ها در ذهن دارند که افراد مختلف را بر اساس آن ها مقایسه می کنند. هرچه فرد مورد نظر به این ملاک ها نزدیک تر باشد امکان انتخاب او بیشتر است. اما در این میان افرادی هستند که هرگز نباید با آن ها ازدواج کرد چرا که ممکن است عواقب جبران ناپذیری به همراه داشته باشد و منجر به جدایی شود.