سه‌شنبه/ 15 آذر / 1401
10 اشتباه در رابطه عاشقانه

روانشناسی عمومی

10 اشتباه در رابطه عاشقانه

10 اشتباه در رابطه عاشقانه

برای تجربه یک رابطه عاشقانه و عاطفی مستحکم نیاز است تا علاوه بر انجام یک سری از رفتارها از انجام برخی رفتارها که جنبه تخریبی دارند نیز پرهیز کنیم. برای این کار نیاز است تا قبل از هر چیزی دانش خود را نسبت به این مسایل بالا ببریم.

20 نکته مهم برای ازدواج موفق

20 نکته مهم برای ازدواج موفق

20 نکته مهم برای ازدواج موفق: تجربه کردن یک ازدواج موفق و بالا بردن سطح آرامش در محیط خانواه نیاز دارد تا زن و مرد قبل از ازدواج به یک مهارت نسبی در برخی حیطه ها دست پیدا کنند. و هرچه میزان این مهارت ها توسط طرفین افزایش پیدا کند دوام پیوند زناشویی مستحکم تر می شود.

راهکار درمان خجالت کودکان

17 راهکار درمان خجالت کودکان

کودکانی که خجالت می کشند، اغلب در سنین مختلف برای حضور در جامعه می توانند هم خود و هم والدینشان را دچار مشکلات بسیار زیادی کنند از همین رو نیاز است تا درمان خجالتی بودن از همان سنین پایین آغاز شود. بهترین درمانگر و کمک کننده کودکان خجالتی والدین آن ها هستند. آنها باید دانش خود را در این زمینه به قدر بالا ببرند تا در صورت مشاهده این رفتارها به سرعت بتوانند از روند آن جلوگیری کنند.

راه های جلوگیری از ناخن جویدن در کودکان

راه های جلوگیری از ناخن جویدن در کودکان

ناخن جویدن نوعی رفتار عصبی است که در بین کودکان بسیار به چشم می خورد. انجام این رفتار توسط کودکان اغلب باعث ناراحتی و یا خشم والدین می شود اما والدین هموار باید توجه داشته باشند خشونت آن ها باعث رفع این رفتار نشده و ممکن است آن را تشدید هم بکند.

با چه کسانی ازدواج نکنیم؟

با چه کسانی ازدواج نکنیم؟

همه افرادی که قصد آغاز کردن زندگی مشترک دارند برای خود یک سری ملاک ها و ایده آل ها در ذهن دارند که افراد مختلف را بر اساس آن ها مقایسه می کنند. هرچه فرد مورد نظر به این ملاک ها نزدیک تر باشد امکان انتخاب او بیشتر است. اما در این میان افرادی هستند که هرگز نباید با آن ها ازدواج کرد چرا که ممکن است عواقب جبران ناپذیری به همراه داشته باشد و منجر به جدایی شود.

10 توصیه زناشویی از 10 کتاب برتر دنیا

10 توصیه زناشویی از 10 کتاب برتر دنیا

داشتن یک رابطه زناشویی ایده آل و شاد نیازمند این است که افراد فقط به دانش خود اکتفا نکنند و مدام اطلاعات خود را در این مورد بالا ببرند تا در مقابل چالش ها و روزمرگی های زندگی رابطه خوبی را با همسرشان داشته باشند. برای برای بالا بردن سطح دانش در این زمینه علاوه بر بهره بردن از تجربیات دیگران بهتر است به نکاتی که درون کتاب های زناشویی گنجانده شده اند نیز مراجعه کرد چرا که درون این کتاب ها مسائل از تمام ابعاد و با عمق بیشتری بررسی شده اند.

مشکل روحی همسر

4 نکته مهم در برخورد با مشکل روحی همسر

انسان ها ممکن است به صورت خواسته یا ناخواسته از روی غفلت یا عشق با افرادی ازدواج کنند که مشکلات روحی درون آن ها ریشه دوانده است. این مشکلات روحی نه تنها به خود فرد بلکه به اطرافیان و مخصوصا همسر او می تواند آسیب های بسیار جدی را وارد کند و اکثرا باعث جدایی در بین افراد می شود.

کودک با ادب

10 تکنیک مناسب برای داشتن کودک با ادب

آموزش رفتارهای مناسب مانند با ادب بودن به کودکان فواید زیادی به همراه دارد. کودکان با ادب در بزرگسالی رفتارهای بهتری را از خود بروز می دهند و همین امر باعث می شود تا روابط بهتری را در جامعه تجربه کنند. از همین رو نیاز است تا والدین از همان سنین اولیه رشد تمام تلاش خود را در این زمینه به کار بگیرند.

بازی برای کودک دو ساله

6 نوع بازی برای کودک دو ساله

بازی کردن کودکان نباید تنها جنبه سرگرمی داشته باشد و باید باعث بالا رفتن مهارت های مختف در کودک شود و از آنجایی که بازی کردن برای کودکان بیش از هر چیز دیگری لذت بخش است والدین می توانند از این موضوع استفاده کرده و بسیاری از مهارت ها و توانایی هایی که قصد دارند به کودک خود آموزش دهند را از طریق بازی کردن به او یاد بدهند.

حفظ امنیت فرزندان در فضای مجازی

10 تکنیک حفظ امنیت فرزندان در فضای مجازی

والدین نقش اساسی و اصلی در حفظ امنیت کودکان در برابر آسیب‌ ها و تهدیدات فضای مجازی برعهده دارند به ویژه اینکه این روزها استفاده کودکان از فضای مجازی افزایش پیدا کرده است. بر این اساس آنها باید سطح دانش و آگاهی خود را بالا ببرند و با آگاهی‌بخشی به کودکان و همراهی آنها در این محیط، از آسیب‌های این حوزه پیشگیری کنند.