دوشنبه/ 26 اردیبهشت / 1401

رابطه ناسالم و شکست رابطه عاطفی

روانشناسی عمومی

۱۰ بازی برای کودکان خجالتی

۱۰ بازی برای کودکان خجالتی

رفع کم رویی و خجالت کودکان از مسائلی است که همواره ذهن والدین را به خود درگیر میکند چراکه ممکن است در صورت درمان نشدن در آینده کودک را دچار مشکلات زیادی کند. از نگاه پژوهشگران بهترین روش درمان برای کودکان خجالتی استفاده از بازی درمانی است. والدین یا مربیان کودک می توانند با استفاده از بازی هایی مثل تکمیل جملات، مسابقه گویندگی، معلم بازی و … خجالتی بودن کودکان را درمان کنند.

نکته برای همسر بی اعتماد

4 نکته برای همسر بی اعتماد

بی اعتمادی همسران موضوعی است که در دنیای امروز بسیار شایع شده است و اغلب همین موضوع شکل گیری و دامن زدن به مشکلات شده و باعث می شود روابط به جدایی بیانجامند. در روابط زناشویی مردان و زنان باید دقت داشته باشند تا در زمان بروز این حس واکنش های ناگهانی و هیجانی از خود بروز ندهند و با ریشه یابی و مشورت با یک متخصص ماهر این حس را در درون خود از بین ببرند.

بازی برای کودک دو ساله

6 نوع بازی برای کودک دو ساله

بازی کردن کودکان نباید تنها جنبه سرگرمی داشته باشد و باید باعث بالا رفتن مهارت های مختف در کودک شود و از آنجایی که بازی کردن برای کودکان بیش از هر چیز دیگری لذت بخش است والدین می توانند از این موضوع استفاده کرده و بسیاری از مهارت ها و توانایی هایی که قصد دارند به کودک خود آموزش دهند را از طریق بازی کردن به او یاد بدهند.

معرفی کتاب روانشناسی رشد نوشته لورا برک

لورا برک در این کتاب به بررسی تحول انسان از لقاح تا مرگ پرداخته است. به علاوه، این کتاب بر دیدگاه عمر درمورد رشد و کمک های تعاملی زیست شناسی و محیط به انسان در حال رشد تاکید دارد.

علم روانشناسی

علم روانشناسی (تعریف، تاریخچه، اهداف)

روانشناسی علم مطالعه رفتار و فرایندهای ذهنی است. ریشه های روانشناسی را می توان در سده های چهارم و پنجم میلاد در آثار فیلسوفان یونان باستان پیدا کرد، اما به طور علمی روانشناسی در سال 1879زمانی که ویلهلم وونت اولین آزمایشگاه روانشناسی را تاسیس کرد، زاده شد.

10 توصیه زناشویی از 10 کتاب برتر دنیا

10 توصیه زناشویی از 10 کتاب برتر دنیا

داشتن یک رابطه زناشویی ایده آل و شاد نیازمند این است که افراد فقط به دانش خود اکتفا نکنند و مدام اطلاعات خود را در این مورد بالا ببرند تا در مقابل چالش ها و روزمرگی های زندگی رابطه خوبی را با همسرشان داشته باشند. برای برای بالا بردن سطح دانش در این زمینه علاوه بر بهره بردن از تجربیات دیگران بهتر است به نکاتی که درون کتاب های زناشویی گنجانده شده اند نیز مراجعه کرد چرا که درون این کتاب ها مسائل از تمام ابعاد و با عمق بیشتری بررسی شده اند.

شانه عشق یک طرفه/ رابطه یک طرفه

10 نشانه عشق یک طرفه/ از کجا بفهمیم که در یک رابطه یک طرفه قرار داریم؟

قطعا یکی از سخت‌ ترین اتفاقات زندگی تجربه یک رابطه عاطفی یک طرفه است. رابطه‌ ای که همیشه در آن عشق می‌ دهید اما عشقی دریافت نمی کنید، تلاش می‌ کنید و تلاشی نمی‌بینید. ماندن و حتی تمام کردن چنین رابطه‌ ای کار دشواری است و نیاز به اراده و تصمیمی قاطع دارد.

تست شخصیت شناسی تصویری

تست شخصیت شناسی تصویری مجموعه تصاویری است که برای شخصیت شناسی از آن ها استفاده می شود. مطالعات نشان داده است که افراد مختلف بسته به شخصیت خود ممکن است آنچه را می بینند متفاوت تفسیر کنند. چشم ها همه چیز را می بینند اما مغز آنچه را که برای شما مهمترین است انتخاب می کند و همین موضوع می تواند بخش هایی از نا خود آگاه مغز شما را مشخص کند.