معرفی فیلم جادوگر شهر از ۱۹۳۹ (The Wizard of Oz)

معرفی فیلم جادوگر شهر از ۱۹۳۹ (The Wizard of Oz)

نمرات فیلم

  • IMDb: ۸
  • Metacritic: ۹۲%
  • Rotten Tomatoes: ۹۸%

 

عوامل و مشخصات فیلم جادوگر شهر از

  • کارگردان: ویکتور فلمینگ / Victor Fleming
  • نویسنده: لایمن فرانک باوم / Lyman Frank Baum
  • بازیگران: جودی گارلند، فرانک مورگان، ری بولگر، جک هالی، کلارا بلندیک، برت لار و… / Judy Garland, Ray Bolger, Bert Lahr, Jack Haley,…
  • سال انتشار: ۱۹۳۹
  • مدت زمان: ۱ ساعت و ۵۲ دقیقه

بیشتر بخوانید: آنالیز و بررسی رنگ فیلم پدرخوانده (The GodFather)

درباره فیلم جادوگر شهر از

این فیلم جزو به یادماندنی ترین فیلم های تاریخ سینما به حساب می آید و جوایز و افتخاراتی به دست آورده است که از جمله آن می توان به اسکار بهترین موسیقی. نامزد اسکار بهترین فیلم، بهترین فیلمبرداری، بهترین کارگردانی هنری و بهترین جلوه های ویژه اشاره کرد.

فیلم جادوگر شهر از به عنوان یک افسانه خیالی برای کودکان مطرح است اما محتوای سمبلیک بسیاری در طول تلاش و جستجوی “دوروتی” جاسازی شده است و دیالوگ های به یادمادنی نیز بین شخصیت ها رد و بدل می شود.

یکی از نکات مهم و قابل توجه این فیلم این است که برخی از تکنیک های جلوه های ویژه ای که در فیلم استفاده شده برای اولین بار در سینما اتفاق افتاده است.

داستان فیلم جادوگر شهر از ( The Wizard of Oz ) از این قرار است که دوروتی که دختر کوچکی است به همراه سگش در کانزاس زندگی می‌کند.

بیشتر بخوانید: معرفی فیلم پدر ۲۰۲۰ ( The Father )

در یک روز گردباد تندی می‌آید و دوروتی و سگش و خانه‌اش را با خود به آسمان می‌برد و در سرزمین از پایین می‌آورد.

در شهر از همه چیز زیبا و در عین حال عجیب و غریب است، اما دوروتی تمام تلاش خود را به کار می گیرد که به خانه برگردد.

دوروتی تصمیم می‌گیرد تا پیش جادوگر بزرگ شهر برود و برای بازگشت به خانه از او کمک بگیرد که سر راهش به مترسکی که مغز ندارد، آدم آهنی‌ای که قلب ندارد و شیر بزدلی که شجاعتش را از دست داده‌ بر می‌خورد.

آن‌ها همه امیدوارند که جادوگر بزرگ شهر کمک‌شان کند، اما جادوگر بدجنس غرب که در پی انتقام مرگ جادوگر بدجنس شرق است، مشکلاتی را سر راه آن‌ها به وجود می‌آورد.

 

تصاویر و تریلر فیلم The Wizard of Oz

امیدواریم از تماشای فیلم جادوگر شهر از ( The Wizard of Oz ) لذت ببرید و برای دیدن سایر معرفی فیلم ها به بخش فیلم و سینما مراجعه کنید

 

مجله اینترنتی تحلیلک

دیدگاه خود را ثبت کنید