فیلم و سینما معرفی فیلم

معرفی فیلم فورد در برابر فراری ( Ford v Ferrari )

فورد در برابر فراری - fors v ferrari

معرفی فیلم فورد در برابر فراری ( Ford v Ferrari )

نمرات فیلم

IMDb: 8.2

Rotten Tomatoes: 92%

Metacritic: 81%

 

عوامل فیلم

کارگردان: James Mangold

نویسنده: Jez Butterworth, John-Henry Butterworth, James Mangold

بازیگران: Christian Bale, Matt Damon,…

 

جوایز

این فیلم در رشته های مختلف و در فستیوال های مختلف نامزد دریافت جایزه شده است.

 

درباره فیلم

فیلم فورد در برابر فراری ( Ford v Ferrari ) یک جنگ تمام عیار بین اخلاق و ضد اخلاق است که شما را به هیجان می آورد و با خود همراه می کند.

وقتی بحث فیلم‌های ورزشی به میان آید، اتومبیل‌رانی زمینه‌ای است که تا حدی مورد اجحاف قرار گرفته است. البته شاید دلیل اصلی آن هم این باشد که دیدن کاراکتری که در یک ماشین نشسته است و چندین دور پشت سر هم از مسیری تکراری عبور می‌کند جذابیت سینمایی ندارد و با ذات آن همخوانی ندارد.

کارگردان این فیلم با درک درست این نکته صحنه‌های ماشین‌سواری را در فیلم فورد در برابر فراری ( Ford v Ferrari ) محدود کرده است تا تمرکز را به صورت یکسان بین عناصر ورزشی و دیگر عناصری که در پیش بردن شخصیت‌ها و پردازش آن‌ها تاثیر دارند تقسیم کرده باشد.

داستان بر اساس اتفاقات واقعی‌ای است که در گذشته رخ داده است و قصه یک تیم عجیب و مصمم از طراحان و مهندسان آمریکایی را روایت می کند. این تیم توسط یک طراح بااستعداد به نام کرول شلبی و یک راننده انگلیسی به نام کن مایلز هدایت می‌شود.

کن مایلز و کرول شلبی موظف به انجام وظیفه‌ای هستند و آنها باید در طی این ماموریت، طرح کامل ساخت یک اتومبیل را از ابتدا تا انتها رسم کنند و در نهایت طرح اتومبیلی را تحویل دهند که پتانسیل بالایی داشته و بتواند به‌راحتی مدل جدید فراری را در مسابقه جهانی اتومبیل‌رانی که در سال ۱۹۶۶ برگزار می‌شد، شکست دهد.

بخوانید!  معرفی فیلم پل جاسوس ها ( Bridge of Spies )

در فیلم فورد در برابر فراری ( Ford v Ferrari ) یک هیجان و تعلیق خوب را مشاهده می کنیم. در فیلم ترسی را مشاهده می کنیم و کارگردان با آگاهی خود با به وجود آوردن تعلیق، این ترس را تا آخر فیلم با ما نگه می دارد و در جایی که کسی فکرش را هم نمی کند این ترس به یک تراژیک تمام عیار تبدیل می شود.

 

تصاویر و تریلر فیلم

ford v ferrari - معرفی فیلم فورد در برابر فراری ( Ford v Ferrari )سه گوش 8 585x329 - معرفی فیلم فورد در برابر فراری ( Ford v Ferrari )191114 ford v ferrari caitirona balfe christian bale ew 623p 5241943e0f390e8c55f3c76e1742023d.fit 760w 585x390 - معرفی فیلم فورد در برابر فراری ( Ford v Ferrari )matt damon 1 585x329 - معرفی فیلم فورد در برابر فراری ( Ford v Ferrari )df 01310 rcrp h 2019 585x330 - معرفی فیلم فورد در برابر فراری ( Ford v Ferrari )a56wbjrtsytu 585x390 - معرفی فیلم فورد در برابر فراری ( Ford v Ferrari )ford v ferrari 2 585x390 - معرفی فیلم فورد در برابر فراری ( Ford v Ferrari )

 

امیدواریم از تماشای فیلم فورد در برابر فراری ( Ford v Ferrari ) لذت ببرید و برای دیدن سایر معرفی فیلم ها به بخش فیلم و سینما مراجعه کنید.

مجله اینترنتی تحلیلک

نوشته های مرتبط

فیلم سینمایی سه کام حبس / سی و هشتمین جشنواره ملی فیلم فجر

محمد زکی زاده

اکرانِ «صدای آهسته» در مرداد

محمد زکی زاده

معرفی فیلم علاءالدین ( Aladdin )

محمد زکی زاده

دیدگاه خود را ثبت کنید