مجله اینترنتی تحلیلک

دوشنبه/ 1 مرداد / 1403
Search
Close this search box.
20 فیلم برتر ابرقهرمانی

معرفی ۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

به مناسبت روز جهانی ابرقهرمان ها (28 آپریل) رده بندی 31 فیلم برتر ابرقهرمانی در وب‌ سایت Metacritic و وب سایت IMDb را برای شما آورده ایم.

۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

رده بندی ۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی در وب‌ سایت Metacritic و وب سایت IMDb اعلام شد که آن را برای شما آورده ایم. با ما همراه باشید با معرفی ۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی.

31 فیلم برتر ابرقهرمانی
۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

۲۱ فیلم برتر ابرقهرمانی وب‌ سایت Metacritic

Black Panther

Black Panther 2018 แบล็ค แพนเธอร์
۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

داستان فیلم از این قرار است که به دنبال اتفاقات فیلم کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی، پادشاه تی چالا به کشورش واکاندا باز می‌گردد. اما در آن‌جا با دو دشمن قوی که برای سرنگونی او متحد شده‌اند مواجه می‌شود. تچالا باید به عنوان پلنگ سیاه با مأمور سی‌ آی‌ ای اورت کی. راس و نیروهای ویژهٔ واکاندا متحد شود تا از وقوع یک جنگ جهانی جلوگیری کند.

۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

The Dark Knight

The Dark Knight (2008
۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

معرفی فیلم شوالیه تاریکی ( The Dark Knight )در فیلم The Dark Knight یک سال از زمانی که دکتر جاناتان کرین معروف به «مترسک» به طور اسرارآمیزی ناپدید شد و همچنین نقشه های راس برای نابود کردن شهر گاتهام توسط بتمن خنثی شد، گذشته است.

اکنون با تلاش های بروس وین، بتمن و کمک های ستوان جیمز گوردون و یک بازپرس قضایی جدید به اسم هاروی دنت که قصد ازدواج با راشل را دارد، مردم شهر احساس آرامش می کنند. اما این وضعیت پایدار نمی ماند زیرا یک جنایتکار روانی و بسیار باهوش به اسم جوکر با نقشه هایش تلاش می کند تا آرامش شهر را بهم بزند و هرج و مرج و رعب و وحشت را در شهر حاکم کند و با این کار بتمن را به مبارزه بطلبد.

بیشتر بخوانید: معرفی فیلم شوالیه تاریکی ۲۰۰۸ ( The Dark Knight )

۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

 Superman II

Superman II poster
۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

سوپرمن ۲ فیلمی ابرقهرمانی و عنوان دومین قسمت از مجموعه فیلم‌های سوپرمن است که توسط ریچارد لستر و ریچارد دانر کارگردانی و در سال ۱۹۸۰ اکران عمومی شده است. این تنها مورد از فیلم‌های سوپرمن بود که توسط دو نفر کارگردانی شده بود.

داستان این فیلم از این قرار است که ژنرال زاد (ترنس استامپ) و هم دستانش «اورسا» (داگلاس) و «نون» (اوهالوران)، به طرز غیرمنتظره‌ای در اثر انفجار یک بمب هیدروژنی در فضا از اسارت آزاد می‌شوند و برای گرفتن انتقام از «سوپرمن» (ریو)، پسر «جور-اِل»، به زمین می‌آیند.

۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

Spider-Man 2

Spider Man 2
۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

پیتر پارکر هم‌اکنون در یک کالج مشغول تحصیل است. او شغل خود را از دست داده، نمراتش در کالج پایین است و از سوی دیگر درگیر مسئله عشقی اش با مری جین است. پیتر از طرفی عاشق مری است و از سوی دیگر نمی‌تواند هویت مرد عنکبوتی بودن خود را برای او فاش کند زیرا در اینصورت جان او به خطر می‌افتد. بدین ترتیب پیتر مری را از دست می‌دهد و مری تصمیم به ازدواج با یک فضانورد می‌گیرد.

پیتر سرانجام تصمیم می‌گیرد دست از مبارزه با تبهکاران برداشته و شخصیت مرد عنکبوتی را رها کرده و زندگی عادی را شروع می‌نماید. در همین زمان یک استاد نابغه فیزیک به نام دکتر اوتو اکتاویوس مشغول کار بر روی یک رآکتور اتمی است. او چند بازوی مکانیکی کامپیوتری به ستون فقراتش متصل کرده تا با آن بتواند روی رآکتور کار کند اما در اثر سانحه‌ای همه چیز بهم می‌ریزد.

۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

Superman

7976ec0b8d93f8b341e9657b13480f3c
۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

یک موجود بیگانه یتیم از سیاره اش که در حال نابودی است، به زمین فرستاده می‌شود. او در زمین بزرگ شده و به اولین و بزرگترین ابرقهرمان این سیاره، یعنی «سوپرمن» تبدیل می‌شود.

۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

Iron Man

iron man vr 1
۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

تونی استارک، یک نابغه و مهندس درگیر بی‌ بند و باری است، کسی که شرکت استارک را از پدرش به ارث برده‌ است به همراه دوست خود کلنل جیمز رودز برای نمایش موشک جدید خود با نام «جریکو» به مناطق جنگی در افغانستان سفر می‌کند. استارک در طی کمینی در راه به شدت زخمی شده و توسط گروهکی تروریستی با نام ده حلقه در غاری زندانی شده و گروگان گرفته می‌شود.

یک آهنربای الکتریکی ساخته شده توسط یینسن، هم‌سلولی استارک، ترکش‌هایی که او را مجروح کرده‌اند را از قلب او دور نگه می‌دارد تا او زنده بماند. فرماندهٔ گروهک ده حلقه رازا به استارک پیشنهاد آزادی در برابر ساخت موشک جریکو برای گروهک می‌دهد، اما تونی و یینسن مطمئن هستند که رازا بر قول خود وفادار نخواهد ماند.

استارک و یینسین به‌ طور مخفیانه مولد الکتریکی قدرتمندی به نام آرک (رآکتور) می‌سازند تا نخست برق آهنربای استارک را تأمین کند سپس در ساخت زرهی آهنی برای فرار به آن‌ها کمک کند و از همین جا داستان مرد آهنی شروع می شود…

۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises
۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

داستان فیلم شوالیه تاریکی بر می خیزد هشت سال بعد از پایان «شوالیه تاریکی» آغاز می شود، یعنی وقتی که بتمن وارد تاریکی شد تا تصویر شرم آلود هاروی دنت بدون خدشه باقی بماند.

بروس وین منزوی شده است. او مردی شکسته است که به همراه خدمتکار وفادارش، آلفرد به تنهایی روزگار می گذراند و هنوز سوگوار آینده از دست رفته ای است که می توانست با عشق زندگی اش، ریچل داشته باشد.

بین با بازی تام هاردی، سرباز مزدور ماسک داری است که از لیگ سایه ها توسط راس الغول بیرون انداخته شده است. او به گاتهام بازگشته تا انتقام ویران کننده ای بگیرد، کاری که در آن یک متخصص به حساب می آید.

قابل انتظار است که فکر کنیم انگیزه های واقعی او از بازگشت چیز دیگری است و این کارها فقط به عنوان پوشش است.

فقط بتمن می تواند او را متوقف کند، اما بتمن حالا نیست.

زمانی که بروس به دیدار لوسیوس فاکس می رود تا ببیند این متفکر چه ابزار جدیدی را اختراع کرده است، دو نفر دیگر را با او می بیند. اولین آن ها کارآگاه جان بلیک است که دستیار کمیسر گوردون به شمار می آید. دومین نفر یک گربه دزد چالاک به نام “سلینا” کایل با بازی آن هاتاوی است. با وجود این Bane ثابت می کند که می تواند خیلی بیشتر و بهتر از بتمن زخمی و سالخورده عمل کند و همچنین نشان می دهد که “سلینا” آن قدری که بتمن به او اعتقاد دارد، قابل اعتماد نیست.

بیشتر بخوانید: معرفی فیلم شوالیه تاریکی بر می خیزد ۲۰۱۲ ( The Dark Knight Risest )

۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

Avengers: Endgame

Avengers: Endgame (2019
۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

سه هفته بعد از آن که در جنگ ابدیت، نیمی از جمعیت دنیا به دست تانوس محو شدند، کارول دنورز/کاپیتان مارول، تونی استارک و نبیولا را که در فضا سرگردان شده‌اند نجات می‌دهد و آن‌ها را به زمین بر می‌گرداند. آن‌ها با انتقام‌جویان بازمانده دیدار می‌کنند. بروس بنر، استیو راجرز، راکت، ثور، ناتاشا رومانوف، جیمز رودز، کارول دنورز و نبیولا به فضا می‌روند و تانوس را در یک سیاره غیر مسکونی پیدا می‌کنند.

آن‌ها قصد دارند تا دوباره از سنگ‌های ابدیت استفاده کنند تا ویرانی‌هایی را که تانوس به بار آورده را جبران کنند؛ ولی تانوس به آنها نشان می‌دهد که قبلاً سنگ‌ها را نابود کرده‌است تا از استفاده بیشتر آن‌ها جلوگیری کند. ثور سر تانوس را از بدنش جدا می‌کند و انتقام‌جویان به مقر خودشان بر می‌گردند.

پنج سال بعد، اسکات لنگ از قلمرو کوانتومی بیرون می‌آید. او به مقر انتقام جویان می‌رود و به رومانوف و استیو راجرز توضیح می‌دهد که درحالی که او پنج سال ناپدید شده بود اما تنها پنج ساعت را در قلمرو کوانتومی تجربه کرده‌است؛ نظریهٔ این که با استفاده از قلمرو کوانتومی می‌توانند در زمان سفر کنند. این سه نفر پیش استارک می‌روند و از او می‌خواهند تا در بازیابی سنگ‌ها و معکوس کردن اعمال تانوس به آن‌ها کمک کند. اما استارک از ترس از دست دادن دخترش مورگان، از این کار امتناع می‌کند. اما پس از صحبت کردن با همسرش، پپر پاتس، به انتقام جویان می‌پیوندد و همراه بنر که به پروفسور هالک تبدیل شده، در ساخت ماشین سفر در زمان کمک می‌کند؛ آن دو با موفقیت ماشین سفر در زمان را می‌سازند. بنر هشدار می‌دهد که تغییر در گذشته چیزی را در زمان حال تغییر نمی‌دهد.

۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

Logan

MV5BYzc5MTU4N2EtYTkyMi00NjdhLTg3NWEtMTY4OTEyMzJhZTAzXkEyXkFqcGdeQXVyNjc1NTYyMjg@. V1 FMjpg UX1000
۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

سال ۲۰۲۹، نزدیک به بیست و پنج سال است که جهش یافته جدیدی به دنیا نیامده و جهش یافته‌های باقی‌مانده هم همچون گذشته با ترس و در خفا زندگی می‌کنند. در این میان لوگان که با بالا رفتن سنش قدرت‌های خود را از جمله زود درمانی تا حد زیادی از دست داده به همراه کالیبان در مکانی دور افتاده در ایالت تگزاس زندگی می‌کند.

مهم‌ترین کار لوگان هم مراقبت از چارلز اگزاویه / پروفسور ایکس است که با بالا رفتن سنش ذهنش به هم ریخته شده و نمی‌تواند قدرت‌هایش را کنترل کند و در مواقعی که می‌ترسد به شدت به دیگران آسیب می‌زند. لوگان خرج زندگی خود را از طریق رانندگی در میاورد و منتظر فرصت است تا برای همیشه از کشور خارج بشود.

۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

Wonder Woman

MV5BMTYzODQzYjQtNTczNC00MzZhLTg1ZWYtZDUxYmQ3ZTY4NzA1XkEyXkFqcGdeQXVyODE5NzE3OTE@. V1 FMjpg UX1000
۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

در زمان حال و بعد از اتفاقات بتمن در برابر سوپرمن: طلوع عدالت، پرنسس دایانا که در پاریس به سر می‌برد از طرف بروس وین عکس قدیمی‌اش را که مربوط به جنگ جهانی اول بود دریافت می‌کند و با دیدن عکس شروع به مرور خاطرات خود می‌کند.

پرنسس دایانا تنها کودک جزیره تمیسکیرا است که به همراه گروهی از زنان قبیله آمازون که همگی جنگجویانی ماهر هستند، زندگی می‌کند. دایانا بسیار در مورد آموختن نبردهای رزمی کنجکاو است و مدام به مادر خود یعنی ملکه هیپولیتا که رهبر آمازون نیز هست اصرار می‌کند که بگذارد او فنون رزمی را یاد بگیرد؛ اما مادرش با این کار مخالف است. در مقابل خالهٔ دایانا یعنی ژنرال آنتیوپ می‌خواهد به دایانا جنگیدن را بیاموزد. این کار اگر چه در ابتدا با مخالفت هیپولیتا مواجه می‌شود، اما با اصرار دایانا او قبول می‌کند و دایانا زیر نظر خاله خود شروع به تمرین می‌کند.

در جریان یکی از نبردهای آموزشی در حالی که آنتیوپ با شدت زیادی به دایانا در حال آموزش دادن است، دایانا دستان خود را به حالت سپر بالا میاورد و انرژی عظیمی از دستانش ساطع می‌شود که همه حتی خود دایانا را نیز می‌ترساند. دایانا که از قدرت خود ترسیده تمرین ترک می‌کند و به بالای جزیره می‌رود تا کمی تنها باشد اما ناگهان می‌بیند هواپیمایی نظامی در اقیانوس سقوط می‌کند. دایانا به داخل آب رفته و خلبان هواپیما را نجات می‌دهد.

در این موقع دایانا متوجه می‌شود خلبان مردی به اسم استیو ترور است. در همین هنگام اعضای ارتش آلمان که در تعقیب استیو هستند به جزیره حمله می‌کنند و نبرد سختی میان آن‌ها و آمازونی‌ها شکل می‌گیرد که در جریان آن آنتیوپ کشته می‌شود. آمازونی‌ها استیو را اسیر می‌گیرند و از او توضیح می‌خواهند.

استیو اعتراف می‌کند که او خلبان و البته جاسوس ایالات متحده است که مأموریت داشته در میان آلمان‌ها نفوذ کند، اما برنامه‌اش به هم ریخته و هواپیمایش در تمیسکیرا سقوط کرده‌است. اطلاعات استیو باعث می‌شود دایانا از جریان جنگ جهانی اول باخبر شود. دایانا معتقد است جنگ جهانی بلایی است که آرس بر سر بشریت آورده و از مادرش می‌خواهد به او اجازه دهد همراه با استیو برای پایان دادن به جنگ به جبهه نبرد برود. ملکه ابتدا مخالفت می‌کند اما وقتی می‌بیند حریف دایانا نمی‌شود به او اجازه می‌دهد.

۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

Guardians of the Galaxy

2015381
۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

در سال ۱۹۸۸، پسری کوچک به نام پیتر کوئیل پس از مرگ مادرش، توسط گروهی از دزدان فضایی به رهبری فردی شرور به نام یاندو، از سیاره زمین ربوده شد. پس از گذشت ۲۶ سال، پیتر با دزدیدن سنگ قدرت (یکی از سنگ‌های ابدیت) که داخل گویی گذاشته شده بود، خود را وارد ماجرای تازه‌ای کرد. گروه دیگری نیز با رهبری رونان دنبال این گوی بودند؛ آن‌ها به تانوس خدمت می‌کردند.

رونان، گامورا را که یکی از دستیاران و دختر خوانده‌ی تانوس بود را به سراغ پیتر فرستاد. در همین حال یاندو هم که این گوی را میخواست، برای او مژدگانی گذاشت.

پیتر و گامورا و گوروت (درختی انسان‌نما و زنده) و راکت (راکونی که می‌تواند صحبت کند و در کار با تفنگ‌ها حرفه‌ای است) که دنبال مژدگانی پیتر بودند وارد درگیری با هم شدند و هر چهار نفر به زندانی در فضا که مخصوص افراد عجیب و غریب و قدرتمند بود، انتقال یافتند.

آنجا با فردی به نام درکس د دسترویر آشنا شدند و همراه او تصمیم گرفتند از زندان فرار کنند. راکت هم که تجربه‌های زیادی در فرار از زندان‌ها داشت نقشه‌ای چید و آن‌ها توانستند از آنجا فرار کنند. همانطور که آن‌ها با هم صمیمی تر شدند، گامورا هدف رونان را به آنها گفت (هدفش نابودی تمام کهکشان بود). آن‌ها طی ماجراهای خطرناک، توانستند با اتحاد یکدیگر رونان رو شکست داده و کهکشان را نجات دهند.

۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

X-Men: Days of Future Past

X Men Days of Future Past 1024x640 1
۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

داستان قسمت جدید این مجموعه در سال ۲۰۲۳ می گذرد. در این دوران موجوداتی به نام “نگهبانان” به منظور مبارزه با افراد جهش یافته یعنی «مردان ایکس» ساخته شده اند. این موجودات بسیار خطرناک و نابودگر تنها هدفشان از بین بردن گروه افراد ایکس است و قدرت آنان چنان زیاد است که جهش یافتگان امید خود را به طور کامل از دست داده اند و شکست را در نزدیکی خود می بینند.

گروه ایکس پس از بررسی گزینه های مقابله با نگهبانان، به این نتیجه می رسند که یکی از آنان می بایست به گذشته و سال ۱۹۷۳ باز گردد تا ژاویر (جیمز مک آووی) و مگنتو (مایکل فاسبندر) را به منظور نابود نشدن نسل جهش یافته ها با یکدیگر متحد کند و همچنین خالق نگهبانان به نام بولیور (پیتر دینکلاگ) را پیدا کرده و از بین ببرد. فردی که برای این ماموریت انتخاب می شود ولوورین (هیو جکمن) اما حضور او در گذشته مشکلاتی را به همراه می آورد.

۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

Captain America: Civil War

d0b27807 14bd 434a 9e8b 9eeb4550705b
۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

در سال۱۹۹۱، باکی بارنز که توسط هایدرا شستشوی مغزی شده، به یک عملیات اعزام می‌شود و از یک اتومبیل سرم ابرسرباز را می‌دزدد. در زمان حاضر، حدوداً یک سال پس از نابودی اولتران در کشور سوکویا به دست انتقام‌جویان، آن‌ها به دنبال متوقف کردن راملو از دزدیدن یک سلاح بیوشیمیایی از آزمایشگاهی در لاگوس هستند. راملو برای کشتن کاپیتان آمریکا خودش را منفجر می‌کند، اما واندا مکسیموف انفجار را کنترل کرده و آن را به آسمان می‌برد که به ساختمان برخورد می‌کند و باعث کشته شدن چند فعال بشردوست واکاندایی می‌شود.

تادئوس راس، وزیر کشور ایالات متحده، به انتقام‌جویان اطلاع می‌دهد که سازمان ملل می‌خواهد «پیمان سوکوویا» را تصویب کند، که به معنی آن است که کمیته‌ای تشکیل می‌شود تا بر رفتار و کارهای انتقام‌جویان نظارت کند.

انتقام‌جویان دو فرقه می‌شود: تونی استارک به خاطر ساخت اولتران و خرابی‌های سوکویا نظارت را می‌پذیرد، در مقابل راجرز می‌گوید که به قدرت تصمیم‌گیری خودش بیشتر اعتماد دارد تا دولت.

در کنفرانس وین که قرار است این پیمان تصویب شود، بمب‌گذاری می‌شود و تچاکا پادشاه واکاندا کشته می‌شود. تصاویر دوربین‌های مداربسته نشان می‌دهد که بمبگذار بارنز است و تچالا فررزند پادشاه قسم می‌خورد که او را بکشد. شارون کارتر به راجرز اطلاع می‌دهد که دستگاه‌های اطلاعاتی به دنبال بارنز هستند. بارنز که دوست کودکی راجرز است. راجرز به دنبال او می‌رود تا پیدایش کند. او به همراه شاهین به بخارست می‌رود تا بارنز را نجات دهند؛ از طرفی تچالا هم برای کشتن بارنز به آن جا می‌رود، ولی در نهایت هر چهار نفر آن‌ها دستگیر می‌شوند.

هلموت زیمو کنترل‌کنندهٔ سابق بارنز را پیدا می‌کند و او را می‌کشد و کتاب راهنمایش را می‌دزدد. خودش به جای روان‌پزشک به دیدن بارنز در سلولش می‌رود و کلمات مورد نظر را بر زبان می‌آورد تا بارنز مطیع وی شود. او از بارنز سؤالی می‌پرسد و سپس بارنز از محل بازداشتش فرار می‌کند. راجرز جلوی بارنز را می‌گیرد و او را فراری می‌دهد. وقتی حواس بارنز سر جایش می‌آید، او می‌گوید که زیمو بمبگذار وین بوده و این که محل پایگاهی از هایدرا را می‌خواسته که در آن چندین ابرسرباز مانند وی وجود دارند.

راجرز و ویلسون، مکسیموف، کلینت بارتون و اسکات لنگ را به تیمشان اضافه می‌کنند تا جلوی زیمو را بگیرند. استارک هم تیمی متشکل از رومانوف، تچالا، جیمز رودز، ویژن و پیتر پارکر تشکیل می‌دهد تا جلوی راجرز را بگیرند. آن‌ها در فرودگاه برلین با هم درگیر می‌شوند تا این که بالاخره رومانوف به راجرز و بارنز اجازه می‌دهد فرار کنند. بقیهٔ تیم راجرز دستگیر می‌شوند و رودز هم پس از برخورد ناخواستهٔ شلیک ویژن به او، نیمه فلج می‌شود. رومانوف هم تبعید می‌شود.

استارک متوجه می‌شود برای بارنز پاپوش دوخته شده بوده و مکان راجرز را از ویلسون می‌پرسد. استارک به مخفیگاه هایدرا در سیبری می‌رود و در آن‌جا با راجرز و بارنز مواجه می‌شود، بی‌خبر از آن که تچالا هم او را تعقیب می‌کرده. آن‌ها متوجه می‌شوند بقیهٔ ابرسربازها توسط زیمو کشته شده‌اند و زیمو به آن‌ها فیلمی نشان می‌دهد که معلوم می‌شود بارنز والدین تونی استارک را در سال ۱۹۹۱ کشته است.

استارک از این که راجرز او را بی‌خبر از این موضوع گذاشته عصبانی می‌شود و با هر دوی آن‌ها درگیر می‌شود. دست مکانیکی بارنز را جدا می‌کند؛ راجرز نیز زره استارک را مختل می‌کند، سپرش را زمین می‌گذارد و به همراه بارنز می‌گریزد. زیمو از این که با از هم پاشیدن انتقام‌جویان انتقام کشته شدن خانواده‌اش در سوکویا را گرفته خیالش راحت شده، سعی می‌کند خودکشی کند ولی تچالا جلویش را می‌گیرد و او را دستگیر می‌کند.

۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

Thor: Ragnarok

ab67616d0000b273542b3dccd4438a7440e06f4f
۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

دو سال پس از نبرد سوکوویا، ثور به دنبال سنگ‌های ابدیت است و توسط سرتر در موسپل‌هایم زندانی شده‌است. سرتر به اطلاع ثور می‌رساند که پدرش اودین دیگر در آزگارد نیست و پادشاهی او به زودی در آخرالزمانی موعود (راگناروک) نابود می‌شود. ثور موفق می‌شود تا سرتر را شکست بدهد و تاج پادشاهی او را در اختیار می‌گیرد و تصور می‌کند که از وقوع راگناروک جلوگیری کرده‌است.

ثور به آزگارد بازمی‌گردد و می‌بیند که برادرش لوکی خودش را جای پدرشان جا زده و حکمرانی می‌کند. او لوکی را مجبور می‌کند تا به دنبال پدرشان بروند. بر روی سیارهٔ زمین به کمک استیون استرنج، پدرشان را در نروژ می‌یابند. اودین به آن‌ها توضیح می‌دهد وی در حال مرگ است و پس از او، قدرتش به دخترش (خواهر بزرگ‌تر ثور) یعنی هلا می‌رسد.

هلا پیش از این یکی از یاران اودین بوده و وی را برای تصرف ۹ سرزمینش همراهی کرده‌است. اما بعدها زیاده‌خواهی و خشونت بیش از حد او باعث می‌شود که اودین وی را از مقام خودش خلع کند و نام او را نیز از تاریخ محو نماید. بعد اودین می‌میرد و هلا از بند آزاد می‌شود. او در اولین حرکتش چکش ثور یعنی میولنیر را نابود می‌کند. زمانی که ثور و لوکی می‌خواهند از طریق پل بیافراست فرار کنند، او از جلویشان را می‌گیرد و در فضا رهایشان می‌کند تا بمیرند. هلا به آزگارد بازمی‌گردد و ارتش آزگارد را نابود می‌کند. همچنین ارتشش را که به او وفادار بوده‌اند، زنده می‌کند و اسکرنج را به عنوان جلادش برمی‌گزیند.

ثور بر روی سیاره‌ای به نام ساکار فرود می‌آید و توسط یک برده‌دار به نام اسکرپر ۱۴۲ دستگیر و به عنوان گلادیاتور برای مبارزه در میدان فروخته می‌شود. ثور متوجه می‌شود که اسکرپر ۱۴۲ از اعضای گروه والکیری (گارد پادشاهی سابق اودین) است که تصور می‌شد همهٔ اعضای آن در مقابله با هلا کشته شده‌اند.

ثور در میدان مبارزه حاضر می‌شود و متوجه می‌شود هالک در برابر او است. با استفاده از نیرویش و استفاده از رعد هالک را شکست می‌دهد؛ اما با دخالت استاد بزرگ، هالک پیروز می‌شود. ثور در حالی که همچنان در بند است سعی می‌کند تا هالک و والکیری را راضی کند تا جلوی نابودی آزگارد را بگیرند؛ اما آن‌ها موافق نیستند.

مدتی بعد موفق می‌شود تا فرار کند و فضاپیمایی که هالک را به آن سیاره آورده، پیدا می‌کند. هالک به دنبال ثور می‌رود و با گوش دادن به صدای ناتاشا رومانوف (بیوه سیاه)، دوباره به دکتر بروس بنر تبدیل می‌شود و متوجه می‌شود که از زمان نبرد سوکوویا تا آن زمان هالک بوده‌است.

۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

Spider-Man: Homecoming

91bBsCoK0rL. AC SY679
۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

فیلم با نشان دادن صحنه‌هایی از خرابی‌های به جا مانده نبرد بزرگ نیویورک در فیلم انتقام‌جویان آغاز می‌شود. مخترعی به نام ادرین تومز و گروهش در حال جمع‌آوری و آزمایش بر روی سلاح‌ها و وسایل فضایی‌ها هستند اما جلوی کار آن‌ها توسط دولت گرفته می‌شود.

تومز که از این اتفاق عصبانی است مدتی بعد با تماشای اخبار پی می‌برد که تونی استارک پشت این ماجرا بوده‌است. تومز تصمیم می‌گیرد از سلاح‌ها و وسایلی که توانسته آن‌ها را نگه دارد برای پیشبرد اهدافش استفاده کند.

هشت سال از این اتفاق می‌گذرد. پیتر پارکر که بعد از رخدادهای کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی امیدوار بود به انتقام جویان ملحق شود حس می‌کند که مدتی است از سوی تونی استارک رها شده‌ است. تماس‌ها و پیام‌های بی‌شمار او هم برای ارتباط با استارک فایده‌ای ندارد.

پیتر که از این وضعیت خسته شده و اوضاع هم در دبیرستان برایش خوب پیش نمی‌رود و نمی‌تواند به دختر مورد علاقه خود یعنی لیز ابراز علاقه کند تصمیم می‌گیرد برخلاف توصیه‌های استارک دوباره لباس مرد عنکبوتی را بر تن کند و جلوی جرم و جنایت در شهر بگیرد اما این کارهای ساده هم او را راضی نمی‌کند.

۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home (2021)
۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست در حقیقت دنباله مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه (۲۰۱۷) و مرد عنکبوتی: دور از خانه (۲۰۱۹) به حساب می آید و از این لحاظ بیست و هفتمین فیلم در دنیای سینمایی مارول است.

داستان فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست از این قرار است که پس از افشای هویت مرد عنکبوتی توسط میستریو در پایان فیلم مرد عنکبوتی: دور از خانه (۲۰۱۹)، زندگی پیتر پارکر زیر و رو می‌ شود و باعث می‌ شود اکثر مردم او را قاتل میستریو و یک تهدید بدانند.

وقتی پیتر با این چالش بزرگ روبرو می شود از دکتر استرنج درخواست می‌کند تا هویت او پس از افشای عمومی در دور از خانه را از طریق جادو مخفی کند.

در این بین دکتر استرنج سعی می‌ کند هر خاطره‌ای را که جهان در مورد مرد عنکبوتی بودن پیتر دارد، پاک کند، اما طلسم به طرز وحشتناکی اشتباه می‌شود.

این اتفاق منجر به بروز شکافی در جهان چندگانه شده و در نتیجه راه را برای ورود ۵ شرور یعنی نورمن آزبورن، اتو اکتاویوس و فلینت مارکو از فیلم‌ های مرد عنکبوتی سام ریمی و مکس دیلون و مارمولک از فیلم‌ های مرد عنکبوتی مارک وب باز می‌کند.

بیشتر بخوانید: معرفی فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست ۲۰۲۱ (Spider-Man: No Way Home)

۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

Superman Returns

superman returns
۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

داستان این فیلم مربوط به بازگشت سوپرمن پس از ۵ سال غیبت از دنیا است.

۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

Doctor Strange

DoctorStrangePoster
۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

در شهر نیویورک، دکتر استیون استرنج یک جراح مغز و اعصاب بود که با کمک مهارت‌های پزشکی‌اش، ثروتمند شده بود. اما به مرور زمان غرور و طمع وجود استیون را فرا می‌گیرد تا اینکه در یک تصادف رانندگی، رشته‌های عصب در دستانش از بین می‌روند و در نتیجه دچار تنگدستی شده و دیگر قادر به عمل جراحی نیست. او پس از اینکه خبردار شد فردی به نام جاناتان پانگ‌بورن، که دچار پاراپلژی بود، به‌طور معجزه آسا دوباره قادر به راه رفتن شده بود، به جستجوی او پرداخت و توانست مکانی عجیب به نام کامار-تاج، که سبب بهبودی او شده بود را پیدا کند.

استیون سپس به امید یافتن راهی برای معالجه دستانش ره سپار قاره آسیا می‌شود. استرنج در کامار-تاج با جادوگری به نام موردو مواجه می‌شود که او را نزد جادوگر اعظم، انشنت وان می‌برد. انشنت وان به او قدرت‌های خود شامل کیهان‌شناسی باطنی و ابعاد دیگری در جهان هستی همانند بُعد آینه را نشان می‌دهد.

اما پس از تحمل رنج و مشقت فراوان، در می‌یابد که انشنت وان تنها می‌تواند او را ترغیب سازد تا با مطالعه اسرار باستانی، خودش راه علاجی برای دستانش بیابد. استیون، ابتدا مقاومت می‌کند اما در نهایت با یاری گرفتن از رهنمودهای جادوگر اعظم، انواع و اقسام وردها و شگردهای جادوگری را می‌آموزد.

۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

The Suicide Squad

4e2a2fee24
۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

پس از مرگ سوپرمن، مأمور اطلاعات، آماندا والر تیمی از جنایتکاران خطرناک تشکیل می‌دهد: هارلی کویین دیوانه، قاتل نخبه ددشات، گنگستر سابق ال دیابلو، دزد فرصت طلب کاپیتان بومرنگ، کانیبال کیلر کراک هیولا و متخصص مزدور اسلیپ‌نات.

او آن‌ها را در بازداشتگاه بل رو تحت فرمان سرهنگ ریک فلگ مستقر می‌کند تا در مأموریت‌های پرخطر آمریکا مورد استفاده قرار گیرند. هر عضو بمب کوچکی در گردن دارد تا درصورت شورش یا تلاش برای فرار، منفجر شود.

۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

Shang-Chi/Shazam

81zFavf6mL. AC SL1500
۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی
41d8f9c497eb60a15ef50d626c928037
۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

داستان فیلم شانگ چی از این قرار است که هزاران سال پیش، «شو ون‌وو» ده حلقه را که در واقع سلاح‌های سحرآمیزی هستند که به صاحبان آن‌ها جاودانگی و قدرت خدایی می‌بخشد را کشف می‌کند. ونوو انجمن ده حلقه را تأسیس کرده، پادشاهی‌ها را فتح کرده و دولت‌ها را در طول تاریخ سرنگون می‌کند.

در سال ۱۹۹۶، ونوو جستجوی خود را برای پیدا کردن روستای لو آغاز می‌کند، روستایی که گفته می‌شود زیستگاه جانوران افسانه‌ای است تا از این طریق قدرت خود را گسترش دهد. او از طریق جنگلی جادویی تا ورودی روستا حرکت می‌کند اما توسط نگهبان روستا «یینگ لی» از ورود وی جلوگیری می‌شود. این دو عاشق یکدیگر می‌شوند، اما روستاییان ونوو را ترد می‌کنند، بنابراین لی همراه او می‌رود. آن‌ها صاحب دو فرزند می‌شوند، شانگ چی و شیالینگ.

همچنین داستان فیلم شزم از این قرار است که نوجوانی به نام بیلی بتسون که یتیم است در جستجوی مادرش است، در این زمان خانواده‌ای سرپرستی‌اش را قبول و او را به یک خانه گروهی خانوادگی می برند و آنجا با فردی فریمن که پسری همسن خودش است آشنا میشود.

بعد از مدتی خیلی کوتاه توسط جادوگر بزرگ به غاری احضار میشود و در آنجا قدرت شزم را پیدا میکند. موازی با این ماجرا دکتر سیوانا ابرقدرت‌های شیطانی که از هفت گناه کبیره گرفته شده را به دست می‌آورد و ابر شرور داستان لقب می گیرد.

این فهرست فقط شامل فیلم های این ژانر است و انیمیشن ها لحاظ نشدند.

photo 2022 04 29 14 19 08
۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

در ادامه ۲۰ فیلم برتر ابرقهرمانی وب سایت IMDb را برای شما آورده ایم که برخی از آنها با لیست بالا مطابقت دارد.

۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

The Dark Knight

The Dark Knight (2008
۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

معرفی فیلم شوالیه تاریکی ( The Dark Knight )در فیلم The Dark Knight یک سال از زمانی که دکتر جاناتان کرین معروف به «مترسک» به طور اسرارآمیزی ناپدید شد و همچنین نقشه های راس برای نابود کردن شهر گاتهام توسط بتمن خنثی شد، گذشته است.

اکنون با تلاش های بروس وین، بتمن و کمک های ستوان جیمز گوردون و یک بازپرس قضایی جدید به اسم هاروی دنت که قصد ازدواج با راشل را دارد، مردم شهر احساس آرامش می کنند. اما این وضعیت پایدار نمی ماند زیرا یک جنایتکار روانی و بسیار باهوش به اسم جوکر با نقشه هایش تلاش می کند تا آرامش شهر را بهم بزند و هرج و مرج و رعب و وحشت را در شهر حاکم کند و با این کار بتمن را به مبارزه بطلبد.

بیشتر بخوانید: معرفی فیلم شوالیه تاریکی ۲۰۰۸ ( The Dark Knight )

۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

Spider-Man: Into the Spider-Verse

photo 2019 05 03 11 34 27 630x420 1
۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

این انیمیشن به درون دنیای عنکبوتی و حول محور شخصیت مایلز مورالز و اینکه چگونه یک نوجوان دبیرستانی بعد از مرگ پیتر پارکرِ بُعد خودش تبدیل به اسپایدر من جدید می شود می چرخد.

و برای اولین بار قرار است یک اثر اسپایدرمنی بر اساس شخصیت مهمی باشد که بر خلاف تصور همه پیتر پارکر نیست!

هرچند شخصیت پیتر پارکر در این انیمیشن متفاوت نسبت به قبل حضور دارد ولی همچنان در قامت یک ابر قهرمان دیده می شود و تلفیق زیبایی از این کاراکتر در همه کاراکترهای کمیک این شخصیت پابرجاست.

شخصیت های اسپایدرمن در جهان های موازی که در این انیمیشن می بینیم، قهرمانانی شامل: پنی کا که ژاپنی–آمریکاییست و به صورت دو بعدی دیده می شود، اسپایدرمن خوک شکلی به اسم اسپایدرهم و شخصیت آخر اسپایدرگوین هستند و این گردهمایی جذاب کاراکترها باعث شده طرفداران مرد عنکبوتی حسابی شوکه و سیراب شوند.

بیشتر بخوانید: معرفی و بررسی انیمیشن سفر به دنیای عنکبوتی (Spiderman into the spidervere)

۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

Avengers: Endgame

Avengers: Endgame (2019
۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

سه هفته بعد از آن که در جنگ ابدیت، نیمی از جمعیت دنیا به دست تانوس محو شدند، کارول دنورز/کاپیتان مارول، تونی استارک و نبیولا را که در فضا سرگردان شده‌اند نجات می‌دهد و آن‌ها را به زمین بر می‌گرداند. آن‌ها با انتقام‌جویان بازمانده دیدار می‌کنند. بروس بنر، استیو راجرز، راکت، ثور، ناتاشا رومانوف، جیمز رودز، کارول دنورز و نبیولا به فضا می‌روند و تانوس را در یک سیاره غیر مسکونی پیدا می‌کنند.

آن‌ها قصد دارند تا دوباره از سنگ‌های ابدیت استفاده کنند تا ویرانی‌هایی را که تانوس به بار آورده را جبران کنند؛ ولی تانوس به آنها نشان می‌دهد که قبلاً سنگ‌ها را نابود کرده‌است تا از استفاده بیشتر آن‌ها جلوگیری کند. ثور سر تانوس را از بدنش جدا می‌کند و انتقام‌جویان به مقر خودشان بر می‌گردند.

پنج سال بعد، اسکات لنگ از قلمرو کوانتومی بیرون می‌آید. او به مقر انتقام جویان می‌رود و به رومانوف و استیو راجرز توضیح می‌دهد که درحالی که او پنج سال ناپدید شده بود اما تنها پنج ساعت را در قلمرو کوانتومی تجربه کرده‌است؛ نظریهٔ این که با استفاده از قلمرو کوانتومی می‌توانند در زمان سفر کنند. این سه نفر پیش استارک می‌روند و از او می‌خواهند تا در بازیابی سنگ‌ها و معکوس کردن اعمال تانوس به آن‌ها کمک کند. اما استارک از ترس از دست دادن دخترش مورگان، از این کار امتناع می‌کند. اما پس از صحبت کردن با همسرش، پپر پاتس، به انتقام جویان می‌پیوندد و همراه بنر که به پروفسور هالک تبدیل شده، در ساخت ماشین سفر در زمان کمک می‌کند؛ آن دو با موفقیت ماشین سفر در زمان را می‌سازند. بنر هشدار می‌دهد که تغییر در گذشته چیزی را در زمان حال تغییر نمی‌دهد.

۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War
۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

تانوس بعد از به دست آوردن سنگ قدرت از سیاره زاندار، به همراه فرقه سیاه (کال اوبسیدین. ابنی ماو. پروکسیما میدنایت و کوروس گلایو) جلوی سفینهٔ بازماندگان آزگارد را می‌گیرد. ثور، هایمدال، لوکی و هالک نمی‌توانند جلوی تانوس را بگیرند و او از طریق تسراکت به سنگ فضا نیز دست پیدا می‌کند. لوکی و هایمدال کشته می‌شوند، هالک شکست می‌خورد و تور هم بیهوش در فضا رها می‌شود. هایمدال در آخرین لحظات هالک را به زمین می‌فرستد و جلوی کشته شدنش را می‌گیرد تا به انتقام جویان در زمین خبر دهد تا آماده نبرد شوند. تانوس سفینه را ترک و آن را به وسیله سنگ قدرت منفجر می‌کند.

هالک در معبد دکتر استرنج در نیویورک سیتی فرود می‌آید و به دکتر بروس بنر تبدیل می‌شود. او به دکتر استرنج و وانگ هشدار می‌دهد که تانوس به دنبال سنگ‌های ابدیت است و می‌خواهد نصف جمعیت جهان را از بین ببرد.

به دنبال این، استرنج از تونی استارک می‌خواهد تا به کمک او بیاید و به استیو راجرز خبر دهد تا با یکدیگر مقابل تانوس ایستادگی کنند و همچنین نگذارند او به سنگ ذهن که در اختیار ویژن است دست یابد، اما به دلیل ماجراهای کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی تونی استارک از انجام این کار امتناع می‌کند اما آخر سر راضی می‌شود اما در این بین ماو و اوبسیدین به زمین می‌رسند و سعی می‌کنند سنگ زمان را از دکتر استرنج بگیرند.

بعد از یک درگیری که در آن مرد عنکبوتی هم وارد می‌شود، ماو دکتر استرنج را اسیر می‌کند؛ پارکر و استارک هم به دنبالش بر روی سفینه‌اش می‌روند. هم چنین بنر هم با استیو راجرز تماس می‌گیرد.

۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises
۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

داستان فیلم شوالیه تاریکی بر می خیزد هشت سال بعد از پایان «شوالیه تاریکی» آغاز می شود، یعنی وقتی که بتمن وارد تاریکی شد تا تصویر شرم آلود هاروی دنت بدون خدشه باقی بماند.

بروس وین منزوی شده است. او مردی شکسته است که به همراه خدمتکار وفادارش، آلفرد به تنهایی روزگار می گذراند و هنوز سوگوار آینده از دست رفته ای است که می توانست با عشق زندگی اش، ریچل داشته باشد.

بین با بازی تام هاردی، سرباز مزدور ماسک داری است که از لیگ سایه ها توسط راس الغول بیرون انداخته شده است. او به گاتهام بازگشته تا انتقام ویران کننده ای بگیرد، کاری که در آن یک متخصص به حساب می آید.

قابل انتظار است که فکر کنیم انگیزه های واقعی او از بازگشت چیز دیگری است و این کارها فقط به عنوان پوشش است.

فقط بتمن می تواند او را متوقف کند، اما بتمن حالا نیست.

زمانی که بروس به دیدار لوسیوس فاکس می رود تا ببیند این متفکر چه ابزار جدیدی را اختراع کرده است، دو نفر دیگر را با او می بیند. اولین آن ها کارآگاه جان بلیک است که دستیار کمیسر گوردون به شمار می آید. دومین نفر یک گربه دزد چالاک به نام “سلینا” کایل با بازی آن هاتاوی است. با وجود این Bane ثابت می کند که می تواند خیلی بیشتر و بهتر از بتمن زخمی و سالخورده عمل کند و همچنین نشان می دهد که “سلینا” آن قدری که بتمن به او اعتقاد دارد، قابل اعتماد نیست.

بیشتر بخوانید: معرفی فیلم شوالیه تاریکی بر می خیزد ۲۰۱۲ ( The Dark Knight Risest )

۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home (2021)
۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست در حقیقت دنباله مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه (۲۰۱۷) و مرد عنکبوتی: دور از خانه (۲۰۱۹) به حساب می آید و از این لحاظ بیست و هفتمین فیلم در دنیای سینمایی مارول است.

داستان فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست از این قرار است که پس از افشای هویت مرد عنکبوتی توسط میستریو در پایان فیلم مرد عنکبوتی: دور از خانه (۲۰۱۹)، زندگی پیتر پارکر زیر و رو می‌ شود و باعث می‌ شود اکثر مردم او را قاتل میستریو و یک تهدید بدانند.

وقتی پیتر با این چالش بزرگ روبرو می شود از دکتر استرنج درخواست می‌کند تا هویت او پس از افشای عمومی در دور از خانه را از طریق جادو مخفی کند.

در این بین دکتر استرنج سعی می‌ کند هر خاطره‌ای را که جهان در مورد مرد عنکبوتی بودن پیتر دارد، پاک کند، اما طلسم به طرز وحشتناکی اشتباه می‌شود.

این اتفاق منجر به بروز شکافی در جهان چندگانه شده و در نتیجه راه را برای ورود ۵ شرور یعنی نورمن آزبورن، اتو اکتاویوس و فلینت مارکو از فیلم‌ های مرد عنکبوتی سام ریمی و مکس دیلون و مارمولک از فیلم‌ های مرد عنکبوتی مارک وب باز می‌کند.

بیشتر بخوانید: معرفی فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست ۲۰۲۱ (Spider-Man: No Way Home)

۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

V for Vendetta

MV5BOTI5ODc3NzExNV5BMl5BanBnXkFtZTcwNzYxNzQzMw@@. V1
۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

فیلم وی مثل وندتا ( v for vendetta ) درباره حاکمیت یک دولت استبدادی بر انگلستان در زمان آینده است که هدف عملیات یک مبارز آزادی خواه قرار می‌گیرد.

فیلم با اشاره‌ای به قیام مخالفان سلطنت انگلستان در سال ۱۶۰۵ میلادی و سرکوب آن آغاز می‌شود. چهار قرن بعد در سالگرد آن واقعه، یک مرد نقابدار با نام رمز V در لندن ظهور می‌کند و تصمیم خود برای سرنگونی حکومت دیکتاتوری این کشور را اعلام می‌کند.

از طرفی نخست وزیر و کابینه‌ اش که از اقدامات V ترسیده اند، از طریق تلویزیون اخبار دروغی را درباره این فرد مرموز که به قول ایشان یک تروریست است٬ منتشر می‌کنند.

رئیس پلیس با دنبال کردن سرنخ هایی از یک زن به نام ایوی که همکار V است، تلاش دارد او را دستگیر کند. V اعلام می‌کند که مردم تا یک سال دیگر، نابودی مقرّ دولت و پارلمان انگلیس را به چشم خواهند دید.

در وی مثل وندتا ( v for vendetta ) که ترکیبی از انواع فیلم های علمی، تخیلی، اسطوره‌ای و سیاسی است، ما با یک قهرمان نقابدار روبرو هستیم که هرگز هویتش شناخته نمی‌شود. او از حرف V به عنوان نام خود استفاده می‌کند که از طرفی همان عدد ۵ یعنی شماره سلولش در زندان سیاسی را نشان می‌دهد و از طرف دیگر حرف اول کلمه Victory یعنی پیروزی است.

V تنها یک مبارز و جنگجو نیست بلکه یک نظریه‌ پرداز، شاعر، هنرمند و حتی کارشناس فن‌ آوری روز است که از تاریخ و سنت ها الهام می‌گیرد و زمانه خود را به خوبی می‌شناسد و از فنون روز برای جنگ عقیدتی خود استفاده می‌کند.

در حقیقت این تریلر سیاسی قهرمانی را روایت می کند که در زمان خواب مردم، بیدار مانده و یک تنه به ستیز ظلم می شتابد. دختری خوش قلب را به همکاری می طلبد و به وی رنج را می آموزد و با ایجاد حس همدردی روحش را تسخیر می کند.

بیشتر بخوانید:  معرفی فیلم وی مثل وندتا ۲۰۰۵ ( v for vendetta )

۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

Batman Begins

MV5BOTY4YjI2N2MtYmFlMC00ZjcyLTg3YjEtMDQyM2ZjYzQ5YWFkXkEyXkFqcGdeQXVyMTQxNzMzNDI@. V1 FMjpg UX1000
۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

فیلم batman begins از آن جا شروع می شود که بروس وین در کودکی داخل چاهی می‌افتد و مورد هجوم خفاش‌ها قرار می‌گیرد و به همین دلیل وحشتی از خفاش‌ها در وجودش نهادینه می‌شود.

کمی بعد، یک شب که با پدر و مادرش در حال بازگشت از سالن اپرا هستند، پدر و مادرش توسط دزدی به نام جو چیل کشته می‌شوند و آلفرد پنی‌ورث خدمتکار خانوادگی آن‌ها، بروس را بزرگ می‌کند.

بروس شروع به سفر در دنیا می‌کند تا با مفهوم مبارزه با بی‌عدالتی آشنا شود و بعد از بازگشتش به گاتهام، به عنوان یک شورشگر، شب‌ها به مبارزه با خلافکاران می‌پردازد.

بیشتر بخوانید:  معرفی فیلم بتمن آغاز می کند ۲۰۰۵ ( batman begins )

۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

Logan

MV5BYzc5MTU4N2EtYTkyMi00NjdhLTg3NWEtMTY4OTEyMzJhZTAzXkEyXkFqcGdeQXVyNjc1NTYyMjg@. V1 FMjpg UX1000
۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

سال ۲۰۲۹، نزدیک به بیست و پنج سال است که جهش یافته جدیدی به دنیا نیامده و جهش یافته‌های باقی‌مانده هم همچون گذشته با ترس و در خفا زندگی می‌کنند. در این میان لوگان که با بالا رفتن سنش قدرت‌های خود را از جمله زود درمانی تا حد زیادی از دست داده به همراه کالیبان در مکانی دور افتاده در ایالت تگزاس زندگی می‌کند.

مهم‌ترین کار لوگان هم مراقبت از چارلز اگزاویه / پروفسور ایکس است که با بالا رفتن سنش ذهنش به هم ریخته شده و نمی‌تواند قدرت‌هایش را کنترل کند و در مواقعی که می‌ترسد به شدت به دیگران آسیب می‌زند. لوگان خرج زندگی خود را از طریق رانندگی در میاورد و منتظر فرصت است تا برای همیشه از کشور خارج بشود.

۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

The Batman

معرفی فیلم بتمن 2022 The Batman 440x440 1
۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

«بتمن» فیلم ابرقهرمانی این روزهای سینماهای جهان است که براساس کاراکتر کمیک دی‌سی توسط کمپانی برادران وارنر تولید شده است. این فیلم به نوعی «ریبوت» یا «باز راه‌ اندازی» فرنشایز «بتمن» است که اولین بار سال ۱۹۸۹ توسط تیم برتون روی پرده نقره ای ظاهر شد.

نسخه امسال «بتمن» را مت ریوز براساس فیلمنامه مشترکی از خودش و پیتر کریگ با بازی رابرت پتینسون در نقش بروس وین/ بتمن و زویی کراویتز، پل دانو، کالین فارل، جفری رایت، جیمز گوردون، جان تورتورو و اندی سرکیس کارگردانی کرده است.

این قسمت از فیلم بتمن در دومین سال مبارزه با فساد در گاتهام سیتی روایت می‌شود. بتمن این بار فسادی را در شهر کشف می‌کند که به خانواده‌اش ربط دارد.

بیشتر بخوانید:  معرفی فیلم بتمن ۲۰۲۲ (The Batman)

۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

Guardians of the Galaxy

2015381
۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

در سال ۱۹۸۸، پسری کوچک به نام پیتر کوئیل پس از مرگ مادرش، توسط گروهی از دزدان فضایی به رهبری فردی شرور به نام یاندو، از سیاره زمین ربوده شد. پس از گذشت ۲۶ سال، پیتر با دزدیدن سنگ قدرت (یکی از سنگ‌های ابدیت) که داخل گویی گذاشته شده بود، خود را وارد ماجرای تازه‌ای کرد. گروه دیگری نیز با رهبری رونان دنبال این گوی بودند؛ آن‌ها به تانوس خدمت می‌کردند.

رونان، گامورا را که یکی از دستیاران و دختر خوانده‌ی تانوس بود را به سراغ پیتر فرستاد. در همین حال یاندو هم که این گوی را میخواست، برای او مژدگانی گذاشت.

پیتر و گامورا و گوروت (درختی انسان‌نما و زنده) و راکت (راکونی که می‌تواند صحبت کند و در کار با تفنگ‌ها حرفه‌ای است) که دنبال مژدگانی پیتر بودند وارد درگیری با هم شدند و هر چهار نفر به زندانی در فضا که مخصوص افراد عجیب و غریب و قدرتمند بود، انتقال یافتند.

آنجا با فردی به نام درکس د دسترویر آشنا شدند و همراه او تصمیم گرفتند از زندان فرار کنند. راکت هم که تجربه‌های زیادی در فرار از زندان‌ها داشت نقشه‌ای چید و آن‌ها توانستند از آنجا فرار کنند. همانطور که آن‌ها با هم صمیمی تر شدند، گامورا هدف رونان را به آنها گفت (هدفش نابودی تمام کهکشان بود). آن‌ها طی ماجراهای خطرناک، توانستند با اتحاد یکدیگر رونان رو شکست داده و کهکشان را نجات دهند.

۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

X-Men: Days of Future Past

X Men Days of Future Past 1024x640 1
۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

داستان قسمت جدید این مجموعه در سال ۲۰۲۳ می گذرد. در این دوران موجوداتی به نام “نگهبانان” به منظور مبارزه با افراد جهش یافته یعنی «مردان ایکس» ساخته شده اند. این موجودات بسیار خطرناک و نابودگر تنها هدفشان از بین بردن گروه افراد ایکس است و قدرت آنان چنان زیاد است که جهش یافتگان امید خود را به طور کامل از دست داده اند و شکست را در نزدیکی خود می بینند.

گروه ایکس پس از بررسی گزینه های مقابله با نگهبانان، به این نتیجه می رسند که یکی از آنان می بایست به گذشته و سال ۱۹۷۳ باز گردد تا ژاویر (جیمز مک آووی) و مگنتو (مایکل فاسبندر) را به منظور نابود نشدن نسل جهش یافته ها با یکدیگر متحد کند و همچنین خالق نگهبانان به نام بولیور (پیتر دینکلاگ) را پیدا کرده و از بین ببرد. فردی که برای این ماموریت انتخاب می شود ولوورین (هیو جکمن) اما حضور او در گذشته مشکلاتی را به همراه می آورد.

۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

Deadpool

MV5BYzE5MjY1ZDgtMTkyNC00MTMyLThhMjAtZGI5OTE1NzFlZGJjXkEyXkFqcGdeQXVyNjU0OTQ0OTY@. V1
۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

وید ویلسون از نیروهای ویژه اخراج می‌شود و با ونسا که یک روسپی است آشنا می‌شود. آن‌ها با هم وارد رابطه می‌شوند و یک سال بعد، ونسا پیشنهاد ازدواج وید را می‌پذیرد. وقتی مشخص می‌شود وید به سرطان مبتلاست، بدون هیچ حرفی ونسا را ترک می‌کند.

مردی مرموز به او نزدیک می‌شود و پیشنهاد می‌کند می‌تواند سرطانش را درمان کند. او پیش آژاکس و انجل داست رفته و سرمی می‌گیرد که قرار است ژن‌های جهش‌ یافته و پنهانش را بیدار کند. آن‌ها چند روز ویلسون را شکنجه می‌دهند ولی اتفاقی نمی‌افتد. ویلسون در یک محفظه پرفشار رها می‌شود و تا مرز خفگی پیش می‌رود ولی نهایتاً قدرت التیام فراانسانی در او بیدار شده و سرطان درمان می‌شود. ولی سراسر تنش پر از زخم‌هایی شبیه سوختگی می‌شود.

ویلسون به دنبال ونسا می‌رود اما هویتش را فاش نمی‌کند چون از واکنش او نسبت به ظاهرش می‌ترسد. نهایتاً تصمیم می‌گیرد آژاکس را پیدا کند. او تبدیل به پارتیزانی ماسک‌دار به نام ددپول و همخانه پیرزنی نابینا به نام آل می‌شود. ددپول افراد زیادی را می‌کشد تا نهایتاً توسط مرد مرموز از مخفیگاه آژاکس مطلع می‌شود. او آژاکس را گیر می‌اندازد و به دنبال درمان زخم‌هایش است ولی کلوسوس و نگاسونیک تین‌ایج ورهد از راه می‌رسند. کلوسوس از ددپول می‌خواهد به مردان اکس بپیوندد. آژاکس از این فرصت استفاده کرده و فرار می‌کند و به طریقی از ماجرای ونسا باخبر می‌شود.

آژاکس ونسا را می‌دزدد. ددپول با کمک کلوسوس و نگاسونیک به آژاکس و انجل داست می‌جنگد. آژاکس می‌گوید درمانی برای زخم های ددپول وجود ندارد، پس ددپول او را می کشد. در آخر ونسا با ددپول آشتی می کند.

۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

Zack Snyder’s Justice League

www.ubuy .vn
۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

بروس وین، در تلاش است تا فداکاری سوپرمن را بی‌نتیجه نگذارد. او با همکاری دایانا پرینسس، در تلاش برای گردآوری تیمی از ابرانسان‌هاست تا از زمین در مقابل حمله‌ای فاجعه‌بار جلوگیری کنند. مأموریت سخت‌تر از آنچه بروس وین فکرش را می‌کرد، از آب در می‌آید؛ چرا که به منظور تشکیل این تیم هر کدام از اعضا باید با شیاطینی که آن‌ها را عقب می‌زنند، مقابله کنند.

حال بتمن، واندر وومن، آکوامن، فلش و سایبورگ گرد هم آمده‌اند. هرچند ممکن است دیگر برای متوقف کردن استپن‌ولف، دیساد و دارک‌ساید و اهداف شومشان دیر شده باشد!

۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

Avengers

the avengers 2012
۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

لوکی برای راه اندازی حکومت یکپارچه خود در کهکشان در صدد تسخیر زمین بر می‌آید و یک منبع قوی انرژی با قدرتی ناشناخته بنام تسراکت را از شیلد می‌رباید تا بتواند به کمک آن ارتش ویرانگرش را که چیتاوری نام دارد وارد زمین کند.

تلاش‌های نیک فیوری، ماریا هیل و دیگر افراد شیلد فایده‌ای ندارد و لوکی به همراه مکعب ساختمان را ترک می‌کند و همچنین به کمک عصای جادویی خود، اریک سلویگ و چند مأمور از جمله کلینت بارتون را بردهٔ خود کرده و فرار می‌کند.

در راه فرار، نبرد سختی میان افراد شیلد و افراد لوکی درمی‌گیرد که به تخریب شدن کامل آزمایشگاه زیر زمینی شلید منجر می‌شود.

بعد از فرار موفقیت‌آمیز لوکی، نیک فیوری تصمیم می‌گیرد برنامه قدیمی خود که «انتقام جویان» نام داشت را دوباره به جریان بیندازد. شورای شیلد با این تصمیم مخالفت می‌کند و به فیوری می‌گوید بر روی پروژه «فاز سوم» تمرکز کند اما فیوری نقشه خود را عملی می‌کند.

او ناتاشا رومانوف را به سراغ بروس بنر می‌فرستد و خودش هم به ملاقات استیو راجرز می‌رود و همچنین از طریق فیل کولسن، تونی استارک را هم به گروه فرا می‌خواند.

جمع کردن این ابر قهرمان‌ها با خصوصیات اخلاقی متفاوت ابتدا کمی طول می‌کشد. فیوری می‌گوید هدف آن‌ها فقط پیدا کردن لوکی و پس گرفتن مکعب است و قصد شروع جنگ ندارد.

۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

The Incredibles

the incredibles 2004 1
۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

شگفت‌انگیزان یک فیلم ابرقهرمانی پویانمایی رایانه‌ای آمریکایی محصول ۲۰۰۴ است که توسط پیکسار ساخته شد و والت دیزنی پیکچرز آن را منتشر کرد.

۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

Thor: Ragnarok

ab67616d0000b273542b3dccd4438a7440e06f4f
۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

دو سال پس از نبرد سوکوویا، ثور به دنبال سنگ‌های ابدیت است و توسط سرتر در موسپل‌هایم زندانی شده‌است. سرتر به اطلاع ثور می‌رساند که پدرش اودین دیگر در آزگارد نیست و پادشاهی او به زودی در آخرالزمانی موعود (راگناروک) نابود می‌شود. ثور موفق می‌شود تا سرتر را شکست بدهد و تاج پادشاهی او را در اختیار می‌گیرد و تصور می‌کند که از وقوع راگناروک جلوگیری کرده‌است.

ثور به آزگارد بازمی‌گردد و می‌بیند که برادرش لوکی خودش را جای پدرشان جا زده و حکمرانی می‌کند. او لوکی را مجبور می‌کند تا به دنبال پدرشان بروند. بر روی سیارهٔ زمین به کمک استیون استرنج، پدرشان را در نروژ می‌یابند. اودین به آن‌ها توضیح می‌دهد وی در حال مرگ است و پس از او، قدرتش به دخترش (خواهر بزرگ‌تر ثور) یعنی هلا می‌رسد.

هلا پیش از این یکی از یاران اودین بوده و وی را برای تصرف ۹ سرزمینش همراهی کرده‌است. اما بعدها زیاده‌خواهی و خشونت بیش از حد او باعث می‌شود که اودین وی را از مقام خودش خلع کند و نام او را نیز از تاریخ محو نماید. بعد اودین می‌میرد و هلا از بند آزاد می‌شود. او در اولین حرکتش چکش ثور یعنی میولنیر را نابود می‌کند. زمانی که ثور و لوکی می‌خواهند از طریق پل بیافراست فرار کنند، او از جلویشان را می‌گیرد و در فضا رهایشان می‌کند تا بمیرند. هلا به آزگارد بازمی‌گردد و ارتش آزگارد را نابود می‌کند. همچنین ارتشش را که به او وفادار بوده‌اند، زنده می‌کند و اسکرنج را به عنوان جلادش برمی‌گزیند.

ثور بر روی سیاره‌ای به نام ساکار فرود می‌آید و توسط یک برده‌دار به نام اسکرپر ۱۴۲ دستگیر و به عنوان گلادیاتور برای مبارزه در میدان فروخته می‌شود. ثور متوجه می‌شود که اسکرپر ۱۴۲ از اعضای گروه والکیری (گارد پادشاهی سابق اودین) است که تصور می‌شد همهٔ اعضای آن در مقابله با هلا کشته شده‌اند.

ثور در میدان مبارزه حاضر می‌شود و متوجه می‌شود هالک در برابر او است. با استفاده از نیرویش و استفاده از رعد هالک را شکست می‌دهد؛ اما با دخالت استاد بزرگ، هالک پیروز می‌شود. ثور در حالی که همچنان در بند است سعی می‌کند تا هالک و والکیری را راضی کند تا جلوی نابودی آزگارد را بگیرند؛ اما آن‌ها موافق نیستند.

مدتی بعد موفق می‌شود تا فرار کند و فضاپیمایی که هالک را به آن سیاره آورده، پیدا می‌کند. هالک به دنبال ثور می‌رود و با گوش دادن به صدای ناتاشا رومانوف (بیوه سیاه)، دوباره به دکتر بروس بنر تبدیل می‌شود و متوجه می‌شود که از زمان نبرد سوکوویا تا آن زمان هالک بوده‌است.

۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

Iron Man

iron man vr 1
۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

تونی استارک، یک نابغه و مهندس درگیر بی‌ بند و باری است، کسی که شرکت استارک را از پدرش به ارث برده‌ است به همراه دوست خود کلنل جیمز رودز برای نمایش موشک جدید خود با نام «جریکو» به مناطق جنگی در افغانستان سفر می‌کند. استارک در طی کمینی در راه به شدت زخمی شده و توسط گروهکی تروریستی با نام ده حلقه در غاری زندانی شده و گروگان گرفته می‌شود.

یک آهنربای الکتریکی ساخته شده توسط یینسن، هم‌سلولی استارک، ترکش‌هایی که او را مجروح کرده‌اند را از قلب او دور نگه می‌دارد تا او زنده بماند. فرماندهٔ گروهک ده حلقه رازا به استارک پیشنهاد آزادی در برابر ساخت موشک جریکو برای گروهک می‌دهد، اما تونی و یینسن مطمئن هستند که رازا بر قول خود وفادار نخواهد ماند.

استارک و یینسین به‌ طور مخفیانه مولد الکتریکی قدرتمندی به نام آرک (رآکتور) می‌سازند تا نخست برق آهنربای استارک را تأمین کند سپس در ساخت زرهی آهنی برای فرار به آن‌ها کمک کند و از همین جا داستان مرد آهنی شروع می شود…

۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

Captain America: Civil War

d0b27807 14bd 434a 9e8b 9eeb4550705b
۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

در سال۱۹۹۱، باکی بارنز که توسط هایدرا شستشوی مغزی شده، به یک عملیات اعزام می‌شود و از یک اتومبیل سرم ابرسرباز را می‌دزدد. در زمان حاضر، حدوداً یک سال پس از نابودی اولتران در کشور سوکویا به دست انتقام‌جویان، آن‌ها به دنبال متوقف کردن راملو از دزدیدن یک سلاح بیوشیمیایی از آزمایشگاهی در لاگوس هستند. راملو برای کشتن کاپیتان آمریکا خودش را منفجر می‌کند، اما واندا مکسیموف انفجار را کنترل کرده و آن را به آسمان می‌برد که به ساختمان برخورد می‌کند و باعث کشته شدن چند فعال بشردوست واکاندایی می‌شود.

تادئوس راس، وزیر کشور ایالات متحده، به انتقام‌جویان اطلاع می‌دهد که سازمان ملل می‌خواهد «پیمان سوکوویا» را تصویب کند، که به معنی آن است که کمیته‌ای تشکیل می‌شود تا بر رفتار و کارهای انتقام‌جویان نظارت کند.

انتقام‌جویان دو فرقه می‌شود: تونی استارک به خاطر ساخت اولتران و خرابی‌های سوکویا نظارت را می‌پذیرد، در مقابل راجرز می‌گوید که به قدرت تصمیم‌گیری خودش بیشتر اعتماد دارد تا دولت.

در کنفرانس وین که قرار است این پیمان تصویب شود، بمب‌گذاری می‌شود و تچاکا پادشاه واکاندا کشته می‌شود. تصاویر دوربین‌های مداربسته نشان می‌دهد که بمبگذار بارنز است و تچالا فررزند پادشاه قسم می‌خورد که او را بکشد. شارون کارتر به راجرز اطلاع می‌دهد که دستگاه‌های اطلاعاتی به دنبال بارنز هستند. بارنز که دوست کودکی راجرز است. راجرز به دنبال او می‌رود تا پیدایش کند. او به همراه شاهین به بخارست می‌رود تا بارنز را نجات دهند؛ از طرفی تچالا هم برای کشتن بارنز به آن جا می‌رود، ولی در نهایت هر چهار نفر آن‌ها دستگیر می‌شوند.

هلموت زیمو کنترل‌کنندهٔ سابق بارنز را پیدا می‌کند و او را می‌کشد و کتاب راهنمایش را می‌دزدد. خودش به جای روان‌پزشک به دیدن بارنز در سلولش می‌رود و کلمات مورد نظر را بر زبان می‌آورد تا بارنز مطیع وی شود. او از بارنز سؤالی می‌پرسد و سپس بارنز از محل بازداشتش فرار می‌کند. راجرز جلوی بارنز را می‌گیرد و او را فراری می‌دهد. وقتی حواس بارنز سر جایش می‌آید، او می‌گوید که زیمو بمبگذار وین بوده و این که محل پایگاهی از هایدرا را می‌خواسته که در آن چندین ابرسرباز مانند وی وجود دارند.

راجرز و ویلسون، مکسیموف، کلینت بارتون و اسکات لنگ را به تیمشان اضافه می‌کنند تا جلوی زیمو را بگیرند. استارک هم تیمی متشکل از رومانوف، تچالا، جیمز رودز، ویژن و پیتر پارکر تشکیل می‌دهد تا جلوی راجرز را بگیرند. آن‌ها در فرودگاه برلین با هم درگیر می‌شوند تا این که بالاخره رومانوف به راجرز و بارنز اجازه می‌دهد فرار کنند. بقیهٔ تیم راجرز دستگیر می‌شوند و رودز هم پس از برخورد ناخواستهٔ شلیک ویژن به او، نیمه فلج می‌شود. رومانوف هم تبعید می‌شود.

استارک متوجه می‌شود برای بارنز پاپوش دوخته شده بوده و مکان راجرز را از ویلسون می‌پرسد. استارک به مخفیگاه هایدرا در سیبری می‌رود و در آن‌جا با راجرز و بارنز مواجه می‌شود، بی‌خبر از آن که تچالا هم او را تعقیب می‌کرده. آن‌ها متوجه می‌شوند بقیهٔ ابرسربازها توسط زیمو کشته شده‌اند و زیمو به آن‌ها فیلمی نشان می‌دهد که معلوم می‌شود بارنز والدین تونی استارک را در سال ۱۹۹۱ کشته است.

استارک از این که راجرز او را بی‌خبر از این موضوع گذاشته عصبانی می‌شود و با هر دوی آن‌ها درگیر می‌شود. دست مکانیکی بارنز را جدا می‌کند؛ راجرز نیز زره استارک را مختل می‌کند، سپرش را زمین می‌گذارد و به همراه بارنز می‌گریزد. زیمو از این که با از هم پاشیدن انتقام‌جویان انتقام کشته شدن خانواده‌اش در سوکویا را گرفته خیالش راحت شده، سعی می‌کند خودکشی کند ولی تچالا جلویش را می‌گیرد و او را دستگیر می‌کند.

۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

Big Hero 6

معرفی و بررسی انیمیشن ابرقهرمان 6 Big Hero 6
۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی

 

بیشتر بخوانید:

امیدواریم از مطالعه این مطلب که در آن ۳۱ فیلم برتر ابرقهرمانی در وب‌ سایت Metacritic و وب سایت IMDb را برای شما آوردیم، لذت برده باشید.

مجله اینترنتی تحلیلک

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x